Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarda naylon poşet yerine torba bez

Süleymanpaşa Belediyesinin plastik torbaların kullanımını azaltmak için 3 yıldır sürdürdüğü “Naylon Poşete Hayır” kampanyası kapsamında, Perşembe Pazarı girişinde bez torba dağıtımı yapıldı. Vatandaşlar bez torbalara büyük ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 13.10.2017 09:36
Pazarda naylon poşet yerine torba bez

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Perşembe Pazarı girişinde vatandaşlara bez torba dağıtıldı. Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral da bez torba dağıtımına katılarak vatandaşları bilgilendirdi.

"Plastiğin oluşturduğu kirliliğin önüne geçmeye çalışıyoruz"

Konuyla ilgili açıklama yapan Güral, "Plastik torbalar doğada çok uzun süre çözülmeden kalarak çevreye zarar veriyor. Bu kirliliği önlemek ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa bırakmak için üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bu amaçla plastik torba yerine bez torbaların kullanımını özendirerek plastiğin oluşturduğu kirliliğin önüne geçmeye çalışıyoruz. Halkımızın kampanyaya ilgisi beklediğimizden de fazla. Bilinçli vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Her şey daha temiz bir Süleymanpaşa için" açıklamasında bulundu.

"Naylon Torbaya Hayır" ve "Bez Torba Kullan Doğanı Koru" sloganları ile yürütülen kampanyaya vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gözlendi. 2 bin adet bez torbanın dağıtıldığı etkinlikte torbaların tamamı kısa sürede tükendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarda naylon poşet yerine torba bez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN