99/4 askerlik yerleri belli oldu mu? Kasım celp dönemi sorgulama

Bu yıl kasım ayında askerlik yapacak olan gençler için 31 Ağustos’ta tüm işlemler tamamandı. Askere gidecek olan vatandaşlar 99/4 askerlik yerleri belli oldu mu? Sorusuna yanıt arıyor. Askerlik yerleri bilgilerinin e devlet sistemi üzerinden sorgulayabilecekleri açıklamasının ardından gözler Askeralma Genel Müdürlüğü’ne çevrildi. Peki, askerlik yerleri belli oldu mu? Ne zaman belli olacak? İşte detaylar…

Giriş Tarihi: 10.9.2019 12:54 Güncelleme Tarihi: 10.9.2019 16:00
99/4 askerlik yerleri belli oldu mu? Kasım celp dönemi sorgulama

Kasım ayında askere gidecek olan kişiler internet üzerinden 99/4 celp dönemi ile ilgili araştırmalara başladı. Askerlik hizmeti tercih işlemi 31 Ağustos tarihinde tamamlanmıştı. Askerlik hizmetini yapmak isteyen vatandaşlar e devlet üzerinden 99/4 celp dönemi askerlik yeri sorgulaması yapabileceği bildirildi. Peki, 99/4 askerlik yerleri belli oldu mu? Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

99/4 ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Seçim ve sınıflandırma sonuçlarının ise Milli Savunma Bakanlığınca 23 Eylül 2019'da e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacağı belirtilirken, bu yükümlülerin tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacakları açıklandı.

Seçim ve sınıflandırma sonucunda, bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adayları ile yedek astsubay adaylarının 1 Kasım 2019'da, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan birinci celp ve sevk dönemine tabi olanların 1 Ekim 2019'da, ikinci celp ve sevk dönemine tabi olanların 1 Kasım 2019'da, üçüncü celp ve sevk dönemine tabi olanların da 2 Aralık 2019'da tertip edildikleri birliklere sevk edilecekleri bildirildi.

ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Er adayları askerlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. e-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra kendilerini kapsayan hizmeti seçmeli. "Hizmet Adı" kutucuğuna kısa dönem askerler "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama", uzun dönem askerler ise "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan er adayları, askerlik yerlerini bilgisini edinebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
99/4 askerlik yerleri belli oldu mu? Kasım celp dönemi sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN