kadın yardımcısı ve müftü ataması şartları neler? başvuru tarihleri ne zaman?

'ndan son dakika haberi geldi. Kurum içi personel alımı yapılacağının duyurulduğu kararında yardımcısı ve müftü alım tarihlerine de yer verildi. Bu kararın ardından müftü ve müftü yardımcısı olmak isteyen vatandaşlar müftü alım şartları ve tarihi hakkında araştırma yapmaya başladılar. müftü ataması ile ilgili sayılar da Resmi Gazete kararında açıklandı. Karara göre kurum içinden yazılı ve sonucuna göre 36 ile kadın müftü yardımcısı, 20 ilçeye de müftü ataması yapılacak.

Giriş Tarihi: 18.4.2019 10:45 Güncelleme Tarihi: 18.4.2019 12:15
Diyanet İşleri Başkanlığı kadın müftü yardımcısı ve müftü ataması şartları neler? Müftülük sınavı başvuru tarihleri ne zaman?
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından müftülük sınavı ile müftü ve müftü yardımcısı ataması yapılacağı duyuruldu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından müftü olma isteyen Diyanet personeli konu ile ilgili araştırmalarına başladı.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kilis, Mersin, Muş, Niğde, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak'taki "il müftü yardımcısı" kadrosuna kurum içi naklen kadın personel alımı gerçekleştirilecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet İşleri Başkanlığı kadın müftü yardımcısı ve müftü ataması şartları neler? Müftülük sınavı başvuru tarihleri ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN