sorgulama ekranı: Görevlisi (ÖGG) sonucu nasıl sorgulanır?

84. dönem açıklandı. 20 Ekim tarihinde düzenlenen sınav (EGM) tarafından güvenlik görevlisi adayları için erişime açıldı. Geçtiğimiz haftalarda sınav soruları ve cevaplarının yayınlanmasıyla adaylar gözlerini ÖGG sonuçlarına çevirmişti. Aldıkları puanları öğrenmek isteyen binlerce vatandaş “ÖGG sınav sonuçları nasıl sorgulanır?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, ÖGG sınav sonuç sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…

Giriş Tarihi: 8.11.2019 16:09 Güncelleme Tarihi: 8.11.2019 16:09
ÖGG sınav sonuçları sorgulama ekranı: Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sonucu nasıl sorgulanır?

Özel Güvelik sınav sonuçları geçtiğimiz gün Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından erişime açıldı. 84. Dönem kapsamında yapılan ÖGG sınav sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyordu. 8 Kasım'da açıklanacağı bildirilen sınav için müjdeli haber erkenden geldi. 84. Dönem ÖGG sonuç sorgulama nasıl yapılır sorusu ise adaylar tarafından araştırılıyor. Peki, 84. ÖGG sonuç sorgulama nasıl yapılır? Cevabı haberimizde…

ÖGG SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sonuçlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın resmi internet adresi üzerinden erişime açıldı. Aşağıdaki linke tıklayarak sizden istenilen bilgileri girdikten sonra sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

84. DÖNEM ÖGG SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV SONUCUNA İTİRAZ NE ZAMAN YAPILABİLİR?

11-15 Kasım: Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresidir. Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığın "www.egm.gov.tr/ozelguvenlik" web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET'e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

Uygulamalı sınav puanları, en geç 03 Kasım 2019 tarihine kadar Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri tarafından ÖGNET'e girilecektir. Uygulamalı sınav ile ilgili itirazlar İl Emniyet Müdürlükleri Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri tarafından değerlendirilecektir.

Uygulamalı sınav atışları; aday, atış yolu ve görevli sayıları dikkate alınarak belirlenen günde bitirilecek ve aynı gün atış puanları o il için verilen günün sonuna kadar ÖGNET'e girilecektir. Atış puanı girilmeyen adaylar uygulamalı sınava katılmamış sayılacaktır. ÖGNET'e girişi yapılan atış notlarında değişiklik olması, hatalı kayıt girilmesi halinde resmi yazı ile Özel Güvenlik Daire Başkanlığına bilgi verecektir.

Düzenlenecek olan özel güvenlik sınavında gerek sınav esnasında gerekse sınavın akabinde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulama Sınavlarında Uyulacak Esaslar ve Sınav Talimatında belirtilen hususlar dikkatli şekilde okunarak ilgililerine gerekli şekilde tebliğ edilecektir.

Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulamalı Sınavlarında uyulacak esaslara ve sınav talimatında belirtilen hususlara uygun hareket etmeyen kursiyerlerin sınavı geçersiz sayılacak ve yapacakları itirazlar kabul edilmeyecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖGG sınav sonuçları sorgulama ekranı: Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sonucu nasıl sorgulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN