: 696 sayılı ile kadroya geçenler, mazeret nedeniyle tayin talebinde bulunabilir mi?

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü maddesi kapsamında sürekli işçi kadrolarına geçirilenlerden mazereti olanların yer değiştirme suretiyle başka bir ile atanması mümkün mü? cevaplıyor.

Giriş Tarihi: 4.6.2019 15:58
Sabah Memurlar: 696 sayılı KHK ile kadroya geçenler, mazeret nedeniyle tayin talebinde bulunabilir mi?

MEVZUAT

20.11.2017 tarihli ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü maddenin beşinci fıkrasında? "Sürekli işçi kadrolarına geçirilenler, birinci fıkrada öngörülen şartları taşıdıkları sürece ve çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale sözleşmesi kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilebilir…" hükmü yer almaktadır.

Sonuç

Söz konusu hüküm kapsamında sürekli işçi kadrolarına geçirilenlerin çalıştırıldıkları teşkilat ve birimde geçiş işlemi yapılmadan önceki ihale kapsamındaki hizmetleri yürütmek üzere istihdam edilmeleri gerekmekte,bu çerçevede şu an ki mevzuat çerçevesinde iller arasında yer değişikliği talepleri dikkate alınmıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah Memurlar: 696 sayılı KHK ile kadroya geçenler, mazeret nedeniyle tayin talebinde bulunabilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN