Türkiye'nin en iyi haber sitesi

elektrikli araç için tarih verdi!

Yeni Mazda3, Skyactiv-X motoru sayesinde selefinden daha fazla yakıt tasarrufu vaat ediyor fakat firmadan daha çevre dostu bir şeyler isteyen tutkunları var. Gelen son açıklamalara bakılırsa fazla beklemelerine gerek kalmayacak.

Giriş Tarihi: 1.12.2018 11:00 Güncelleme Tarihi: 1.12.2018 16:54
Mazda elektrikli araç için tarih verdi!

Autocar'a göre, markanın ilk elektrikli aracı 2020 yılında gelecek ve mevcut serideki herhangi bir modeli temel almayan bağımsız bir otomobil olacak. EV'nin hangi gövde tipi ile sunulacağı şimdilik bilinmiyor fakat Mazda tasarım patronu modelin "dijital görünmesini" istemediğini belirtiyor. Ikuo Maeda, elektrikli aracın fütüristik bir tasarım yerine, Mazda serisinin geri kalanıyla aynı çizgide olmasının daha uygun olacağını düşünüyor.

Firmanın Avrupa tasarım patronu Jo Stenuit de piyasadaki elektrikli araçların tasarımından yakındı. Stenuit, "Diğer otomobil üreticilerinin yaptığı gibi buzdolabına benzeyen bir elektrikli araç istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

ORTAKLIKTAN ÖNCE BAŞLAMIŞTI

Mazda'nın yeni elektrikli aracı hakkında bildiğimiz çok az şey var. Mazda, Toyota ve Denso geçtiğimiz yıl "elektrikli araçlar için temel teknolojiler geliştirmeyi" planladıklarını duyurmuştu. Anlaşmanın, üç şirketin de güçlü yönleri üzerine kurulması hedeflenmişti.

Fakat Mazda Avrupa CEO'su Jeff Guyton markanın ilk elektrikli aracının bu ortaklığın bir sonucu olmayacağını belirtmiş ve Mazda'nın elektrikli modeli üzerindeki çalışmalara bu ortaklıktan daha önce başladığını vurgulamıştı. (Motor 1 TR)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazda elektrikli araç için tarih verdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN