Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmplantların üzerine protez nasıl yerleştirilir?

İmplant üzerine protez nasıl yerleşir?İmplantlar üzerine yapılacak protezler vakanın özelliğine göre değişik tipte olabilir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:40
Artık günümüzde diş implant tedavileri, tartışmasız olarak hastaların kendi doğal dişlerine en yakın olanı olmaktadır. Geçmiş zamanlarda ve hala günümüzde yapılmaya devam eden geleneksel köprü ve aynı zamanda protezlere göre daha iyi bir konuşma çiğneme, sağlık ve kalite fonksiyonlarını sağlarken, yüzünüzde de doğal bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

İmplant tedavilerinde implantların üzerine yapılacak olan protezler hastaların değişik özelliklerine göre değişik tiplerde olabilmektedir. Yani kısacası her hastaya aynı standart protez yapılmaz farklı zamanlarda değişiklik göstermektedir.

Bu aşamalarda bunlar kolaylıkla temizlenmesi amaçları ile hasta tarafından çıkartılabilecek şekillerde olabileceği gibi ancak uzman diş hekimiz tarafından çıkartılabilecek şekillerde de düzenli bir planlar uygulanabilmektedir. Bu aşamalarda her iki planında avantajları ve aynı zamanda dezavantajları vardır ve sizler için en uygun ve sağlıklı olan tasarımı uzman diş hekiminiz tedaviye başlamadan önce sizlere gerekli olan bütün bilgileri verecektir.

İmplantların üzerine protez nasıl yerleştirilir?

Bunlara göre implant tedavilerinde üzerine yapılacak olan protezler her hastanın sağlık durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Merak edilen konulardan bir tanesi , yapılacak olan protezleri hasta kişiler kendileri seçebilirler mi? Bu aşamalarda hasta kendi isteklerini doktora bildirebilirler ancak en doğru kararı mutlaka uzman olan doktorunuzun vermesi gerekmektedir.

Ve kısacası hasta kişiler kendilerini protezleri seçemezler. Hastanın sağlık durumuna göre, diş eti ve bazı genel durumlarına göre diş hekimi genel bilgileri sizlere vererek en yuğun tedavi yöntemleri için kısa sürede başlaması gerekmektedir. Bu uygulama esnasında kesinlikle kalıcı ve geçici bir ağrı sızı yaşanmaz ve aynı zamanda hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır ve implant tedavilerinin. Sizlerde gerekli olan bütün bilgileri almak için hekiminizle görüşmeniz gerekmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmplantların üzerine protez nasıl yerleştirilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN