Türkiye'nin en iyi haber sitesi

cerrahisinde yeni moda: Minimalist estetik

Pek çok kişi tarafından tercih edilen cerrahide son moda sade ve yalın bir güzellik anlayışı.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 12:16
Estetik cerrahisinde yeni moda: Minimalist estetik
İnsanların, birbirine benzeyen, radikal değişim yaşamış ve oldukça büyütülmüş ya da küçültülmüş uzuvlar yerine sadelik, doğallık ve yalınlıktan olduklarını söyleyen International Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, nin geçmişinde sıkça rastlanan hatalı müdahalelerin günümüzde görülmediğini ve bunun nedeninin gelişen teknoloji ve estetik cerrahi konusunda yapılan araştırmalar olduğunu belirtti. Estetik cerrahinin sanatsal bir bakış açısıyla yapılması gerektiğinin altını çizen Cihantimur, ''Bu sebeple bir cerrah el becerisini bilimle ve sanatla harmanladığında ortaya çıkan sonuç son derece iyi oluyor. Hastanın istediği zaten minimal bir değişim, başka birisi olmak istemiyor. Bu minimalist doğal yaklaşımı ise bize az evvel saydığım teknoloji, el becerisi, sanatsal bakış açısı sağlayabiliyor" dedi.

AMELİYATSIZ ESTETİK BU YÜZDEN SEVİLİYOR


"Ameliyatsız estetik müdahaleler hastaya cerrahinin olası komplikasyonlarını yaşatmaz. Ve eğer siz yaşlanma belirtilerini fark eder etmez önlemler almaya başlarsanız, cerrahiye de ihtiyaç duymazsınız. Ameliyatsız estetik aynı zamanda iyileşme döneminde konforludur, hayatınıza ara vermek zorunda kalmazsınız. Geliştirdiğim Örümcek Ağı estetiğinin de bu kadar sevilip, tercih edilmesinin nedeni bu. Örümcek Ağı estetiği aynı zamanda minimalist bir estetik yaklaşımdır. Radikal bir değişim yerine doğal, gençleştirme yapar. Hasta başka birisine benzemez, gençliğine döner" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı estetiğinin hacimsel olarak yüzü küçülttüğünü de vurguladı.

KENDİ KÖK HÜCRELERİNİZ BAŞ TACI


"Minimalist estetik yaklaşımının bir diğer önemli ayağı kök hücreler ve yağ transferi uygulamaları. Artık bu işlemleri noktasal girişlerle minimal izlerle yapabiliyoruz. Söz gelimi hastanın kendi bölgesel yağını, ihtiyacı olan bir başka bölgesine transfer ettiğimizde, mutlaka kök hücreden zengin kısmının avantajlarını kullanıyoruz. Özellikle yüz bölgesinde yaşanan yağ kayıpları, sarkmalar, cildin canlılığını kaybetmesi, kırışıklıklar, Örümcek Ağı estetiği ve yağ transferi ile çözümlenebiliyor. Yüz 15 yaş öncesine gidiyor, değişim geriye doğru, farklı bir yüz değil" diyen Cihantimur, yağ transferi uygulamasında Cihantimur Yağ transferi tekniğini kullandığını ve bu şekilde kök hücrelerin nakledildikleri yerde tamına yakının yaşatıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Estetik cerrahisinde yeni moda: Minimalist estetik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN