ve ile

, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ve işlemiyle ameliyatsız ni anlattı.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 14:42
Botoks ve dolgu ile burun estetiği
Ameliyatsız olarak da bilinen bu yaklaşım şeklini değiştirmek isteyen hastalar için yeni bir yöntemdir. Ameliyatsız burun estetiğinin en büyük avantajı bu teknik sayesinde operasyon sonrası iyileşme süresi ve süreci en kolay şekilde atlatılmaktadır.

Botoks ve dolgu ile burun estetiği nedir?


Birçok kişi her ne kadar görüntüsüyle ilgili şikayeti olsa da bıçak altına yatmaya korktuğu için bu durumu değiştirecek adımlar atamamaktadır. Özellikle bu kişiler için cerrahi müdahaleye veya anesteziye gerek kalmadan buruna şekil vermek artık mümkün. Bu operasyon burun hatlarındaki ve şeklindeki küçük sorunların, burun kemeri, asimetri, burun ucu düşüklükleri, uyumsuzluklar ve ameliyat sonrası oluşan kusurlar gibi, ve kullanılarak düzeltilmesi işlemdir.

Botoks ve dolgu ile burun estetiği nasıl uygulanır?

İlk olarak kişide gerekli analizlerin yapılması sonucu oluşturulacak olan burun şeklinin tasarlanması gerekir. İşlemler uygulanmadan önce genellikle yüzeysel uyuşturucu kremlerin uygulanır gerekli durumlarda nadiren tam uyuşukluk sağlanması için küçük miktarda uyuşturucu enjeksiyonu gerekli olabilir. Üstelik bu işlemler için sadece 20 dakika yeterli. Uygulama alanı uyuşturulduğu için hasta acı hissetmez. Sadece 5 dakika kadar buz uygulaması yapıldıktan sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir.

Botoks uygulaması ile açık duran burun kanatları daraltılabilir, burun ucunu kaldırılabilir. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtına uygulama yapılarak burun çatısını düzeltilmek, burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burundaki hafif kemerli yapıyı gidererek daha görünüme sahip olmak mümkün.

Kimlere uygulanabilir?

Ameliyatsız burun estetiği bıçak altına yatmadan hızlı, tatmin edici sonuçlar elde etmek isteyen hastalar için mükemmel bir seçenektir. Bu operasyon düşük burun ucuna sahip ya da burun kanatlarında asimetri, küçük eğrilikler bulunan ve operasyon geçirmiş fakat rötuş gerektiren ufak eksikliklerden yakınan hastalar için uygulanabilmektedir. Ne yazık ki, burunlarındaki deformasyonları büyük olan hastalarda cerrahi müdahale uygulaması gerekebilir.

Bu işlemin ömrü ne kadardır?

Botoks ve geçici dolgu uygulaması yapıldıysa işlem kalıcı olmaz. Kişinin biyolojik yapısına bağlı olarak ortalama bir yıl içinde burun eski şekline dönmektedir. Eğer hasta memnun kalırsa bu işlem tekrarlanabilmektedir. Kalıcı dolgu malzemesi uygulanırsa uzun ömürlü olur. Cerrahın ve kişinin tercihine göre dolgu malzemesini türüne karar verilir.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Botoks ve dolgu ile burun estetiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN