Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En rağbet gören estetik yöntemi Botoks

Güzel ve bakımlı olmak isteyen kadınlar soluğu estetik merkezlerinde alıyor. En çok yaptırılan estetik müdahale ise botoks, liposuction ve burun düzeltme

Giriş Tarihi: 8.3.2016
En rağbet gören estetik yöntemi Botoks
Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Son yıllarda ister ev kadını olsun, isterse üst düzey bir yönetici; tüm kadınlar bakımlı ve yasının en iyisi olmak istiyor. Bu sebeple de en az altı ayda bir estetik hekimlerinin kapısını çalıyorlar. Biz de estetik hekimlerine kadınların en çok hangi estetik müdahaleleri tercih ettiklerini sorduk. Iste yanıtları...

Dr. Mustafa Karataş/Medikal Estetik Hekimi

'Genç görünmek istiyorlar'

Kadınların neredeyse tamamının gönlünde daha pürüzsüz, daha genç görünümlü bir cilt yatar. Anti-aging konusunda kadınların başvurduğu yöntemler; botoks, dolgu ve thermage'dir. Doğal ve daha genç bir görünüm içinse geç kalmadan önlem almak gerekir, yüzün bazı bölgelerine botoks ve dolgu uygulamak yalnızca kırışıklıkları gidermekle kalmaz; aynı zamanda onları ileri yaşlara kadar uzak tutmanıza yardımcı olur. Botoks enjeksiyonlar, sadece var olan kırışıklıkların görünümünü yok etmekle kalmaz, aynı zamanda ileride oluşabilecek kırışıklıkları da önler. Botoksun en etkili olduğu alanlar; alındaki kırışıklıklar, göz çevresindeki kaz ayakları ve iki kaş arasındaki bölgedir. Yani yüzün üst bölümündeki bütün mimik çizgilerinde etkilidir. Dolgu maddeleri, yüzdeki çökmüş bölgelere kaybolan hacmini geri vermek için hem çabuk, hem de son derece pratik bir çözümdür. Cilt yüzeyinin hemen altına enjekte edilen bu dolgu maddeleri, dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırır.

LAZERLE TEDAVİ

Thermage; cerrahi bir müdahale gerektirmeden yüz bölgesine uygulanarak cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünmesine ve hatların belirginleştirilmesine yardımcı olan bir tedavidir. Radyo frekansı ile çalışan bu lazer teknolojisi, cildin alt tabakalarını ısıtarak hem kolajen ve elastin liflerini sıkılaştırır, hem de bu hücreleri uyararak daha çok kolajen ve elastin üretmelerini sağlar. Cildin üst tabakasında herhangi bir hasara yol açmayan bu tedavi; cilt sıkılaştırma, yüz ovalini toparlama konusunda en başarılı teknolojilerden biridir. Ayrıca gıdı bölgesindeki elastikiyet kaybında da bu sistem etkili olur ve çene altındaki sarkmaları tedavi eder.

Dr. Buket Yıldırım/Medikal Estetik Hekimi

'Neştersiz güzellik mümkün'

Artık arzu edilen; yaşının bakımlısı görünmek, yaşlanırken güzelliğini ve çekiciliğini kaybetmemektir. Yeni teknik ve teknolojiler ışığında iyileşme süreci gerektirmeyen ameliyatsız yüz germe seçenekleri mevcut. Kozmetik sektörüne daha genç görünmek isteğiyle başvuran kadınların son günlerdeki tercihleri Ulthera. Bu teknik cildi germek ve renklendirmek için kullanılan ameliyatsız bir ultrason tedavisidir. Bu tedavi ile ciltteki kolajen doğal bir şekilde yenilenir ve güçlenir. Gözlere daha açık bir görünüm getirmeyi, kaşları kaldırmayı, daha belirgin bir çene hattı yaratmayı ve daha sıkı bir boyun yaratmayı başarır. ClearLift; cerrahi müdahale olmadan kadınların, cildin sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemin en büyük avantajı, iyileşme süresi gerektirmemesidir. Özellikle göz ve dudak çevresi gibi hassas olan bölgelerde başarılı sonuçlar veren Clear- Lift, acı verici cerrahi uygulamalar dışında sıkılaştırılması zor olan boyun ve dekolte kısımlarında da cerrahiye alternatif olarak kullanılıyor. Hızlı ve basit bir çözüm olan bu lazerle yüz germe yöntemi; cilt dokusu ve rengini iyileştiriyor.

Op. Dr. Ümran İleri/Plastik ve Rekonstriktüf Cerrahisi Uzmanı

'Hedef anlaşılmayan estetik'

Estetik ameliyatlar artık çağımızın vazgeçilmezi. Bu ameliyatlarda doğal görünüm; özgüven ve mutluluğu doğrudan etkilediği için oldukça önemli. Estetik ameliyatta en ideal sonuca ulaşmak için kişiye özel bir planlama yapmak gerekiyor. Cerrah, kişiye yakışacak estetikler yapmalıdır. Ben doğala en yakınını, kişiye en yakışanını yapmaktan yanayım. Bence mükemmel estetik ameliyat; sonucu doğal görünen ve ameliyat olduğu hasta yakınları tarafından bile anlaşılmayan sonuçtur. Hastayı önceden tanıyan insanlar, yeni durumu bir hoşluk, güzellik hali olarak tanımlamalıdır. Kadının estetikli olduğunu başkaları fark etmemelidir. Türkiye'de estetik ameliyatlarda kadınlar en çok liposuction'ı tercih ediyor. Liposuction bir kilo verme yöntemi değil, kontür düzeltme ameliyatıdır. Ameliyattan sonra 1 veya 2 kilogramlık bir değişim görülebilir. Beden olarak iki veya üç beden küçülme sağlanabilir. Kadınlar estetikte ikinci sırada burun ameliyatlarını tercih ediyor. Bu ameliyatlarla burun küçültülüp büyültülebiliyor. Ayrıca burun eğriliği düzeltilebiliyor, burun ucun delikleri daraltılabiliyor ve burun ucu şekli değiştirilebiliyor. Cerrahi operasyonlarda üçüncü sırayı ise meme estetiği alıyor. Küçük boyutlu meme, kadında özgüven eksikliği yaratabiliyor. Yaklaşık 45 dakika süren ameliyatlarda hedef naturel sonuçlar elde etmek. Günümüz teknolojisi buna imkan tanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En rağbet gören estetik yöntemi Botoks
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN