Takip Sistemi'nde 1 günlük kesinti yaşanacak

Giriş Tarihi: 7.4.2016 11:46
İlaç Takip Sistemi'nde 1 günlük kesinti yaşanacak

ve Tıbbi Cihaz Kurumu, eczanelerin ilaç vermek için kullandıkları 'nde 1 günlük kesinti yaşanacağını duyurdu.

Kurumun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Takip Sistemi'nin kurulu olduğu veri merkezindeki çalışma nedeniyle sistemde gün içerisinde kesinti yaşanacağı belirtilerek ilaca erişim konusunda sorun yaşanmaması amacıyla gereken tedbirlerin 'yla karşılıklı alındığı bildirildi.

İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun erişim sorunu hakkındaki açıklaması şöyle: "İlaç Takip Sisteminin kurulu olduğu veri merkezindeki çalışma nedeniyle İTS'de gün içerisinde kesinti yaşanacaktır. Herhangi bir aksaklık olmadığı taktirde kesintinin 07.04.2016 mesai başlangıcında sonlanacağı öngörülmektedir. Vatandaşımızın ilaca erişiminde sorun yaşanmaması amacıyla gereken tedbirler SGK ile karşılıklı alınmıştır."

Bakanlık'tan açıklama

da İlaç Takip Sistemi'nde yaşanacak kesintiye ilişkin açıklama yaparak, Bakanlığı veri merkezinde önceden öngörülemeyen bir arıza oluştuğunu bildirdi. Bakanlık vatandaşların ilaca erişiminde herhangi bir sorun olmadığını vurguladı. Söz konusu sebeple gün içinde sistemde kesintiler yaşanabileceği belirtilerek depolarda, eczane geçişlerinde ve reçete iptallerinde kısa süreli sıkıntılar yaşanabileceği ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlaç Takip Sistemi'nde 1 günlük kesinti yaşanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN