Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yı böyle saklamak yapıyor

Giriş Tarihi: 22.4.2016 16:14
Salçayı böyle saklamak kanser yapıyor

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deneme, , pekmez gibi besinlerin boş deterjan, ilaç kutuları ve plastik kaplarda saklanmasının e neden olduğunu söyledi.

'Çağın hastalığı ' konulu bir seminerde konuşan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deneme; virüsler, radyasyon, kimyasal maddeler gibi birçok şeyin e neden olduğunu belirtti.

Besinlerin sız koşullarda saklanmasının yarattığı risklere çeken Dr. Deneme, özellikle salça, pekmez gibi besinlerin boş deterjan ve ilaç kutuları ile plastikkaplarda saklanmasının kansere neden olduğunu söyledi. Deneme, besinlerin plastiğin içinde uzun süre kalmasınınkanser riskini artırdığını aktardı.

AZ POSALI BESLENME KANSER RİSKİNİ ARTIRIYOR

Az posalı beslenmenin kanser riskini artırdığını vurgulayan Deneme, kabızlığın bağırsak kanseri riskini artırdığını dile getirdi.

Yanlış beslenmenin kansere neden olduğunun altını çizen Deneme, sebze ve meyve tüketiminin az olmasının, vitaminden zengin gıdaların tüketilmemesinin kanser oluşumunu artıran faktörler arasında yer aldığını ve tuzun daha az tüketilmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salçayı böyle saklamak kanser yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN