Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ameliyatsız operasyonlar ve

Ameliyatsız operasyonlar olan ve enjeksiyonu ile yaz mevsimi ile birlikte gelen tatil ya da özel günlere çabucak hazırlanabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 12:14 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 12:23
Ameliyatsız estetik operasyonlar botoks ve dolgu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen ameliyatsız estetik teknikleri ile yapılabilecekleri anlatıyor.

" ve enjeksiyonları cerrahinin ayrılmaz bir parçası halindedir. Kırışıklık ve yüzdeki bazı kusurların giderilmesinde estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız güzelleşme seçenekleridir."

Botoks enjeksiyonu ile ameliyatsız tedavi

"Botoks, clostirdium botulinum denilen bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Vücuda herhangi bir zararı olmadığı tespit edilmiş bir operasyondur. Botoks enjeksiyonu, ciltte kırışıklığa neden olan mimik hareketlerini engellemek için kasa enjekte edilerek uygulanır. Özellikle göz etrafında, kaş arasında, alın çizgilerinde, kaş kaldırmada, boyun çizgilerinde kullanılır.

Gözlerin dış çevresinde oluşan kazayağı denilen çizgiler, burun ile ağız kenarındaki oluklar, yorgun ve bitkin bir görüntüye neden olan kaş düşüklükleri kişileri mutsuz eder. Bütün bu sorunlar botoks ve dolgu yardımıyla ameliyatsız bir şekilde çabucak tedavi edilebilir. Ortalama 10 – 15 dakika süren bu operasyonun ardından hasta normal yaşantısına hiç ara vermeksizin devam edebilir.

Botoks enjeksiyonu kırışıklıklara neden olan gereksiz mimiklerin hareketini kısıtlar. Yüzdeki belirli noktalara uygulanan enjeksiyonla hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmeden basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Botoks etkisini birkaç gün içinde göstererek gereksiz mimiklerin kullanılmasını önler. Botoks doğru noktalara yapıldığı sürece yüzde donuk bir ifadeye neden olmaz. Mimikler doğal bir şekilde kullanılabilir. Eğer iyi bir uygulanır ise kişinin botoks yaptırdığı anlaşılmaz."

Dolgu enjeksiyonu estetiği

" ise burun kenarlarından aşağıya inen ya da kaşların arasındaki derin oluklara, gözaltlarındaki çukurluk nedeni ile oluşan morluk tedavisinde, elmacık kemiği estetiğinde, dudak dolgunlaştırma ve dudak çevresine kontur vermek için uygulanabilir. Geçici olan bu dolguların etkisi iki yıl sürer. İki yıl sonra eğer istenirse dolgu işleminin tekrarlanması gerekir."

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen "Botoks ve dolgu işleminde doğal bir görünüm elde etmek çok önemlidir. Botoks ve dolgu enjeksiyonu uygulamaları estetik cerrahide bazı durumlarda tek başına bazı durumlarda estetik operasyonlarının tamamlayıcısı olarak uygulanır. Estetik cerrahinin en güvenilir estetik operasyonları arasındadır."

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ameliyatsız estetik operasyonlar botoks ve dolgu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN