Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanı ’dan yerli ilacı açıklaması

Sağlık Bakanı , Uludağ Üniversitesi’ndeki öğretim üyeleri tarafından kolon ine yönelik yerli ilaç geliştirildiği yönündeki iddialar hakkında, “Bir ilacın insanlarda kullanılabilmesi için çok uzun bir süre geçiyor, herhangi bir formülün laboratuar ortamında ya da hayvan deneylerinde belirli bir aşamaya gelmiş olması onun ilaç olduğu anlamına gelmez” dedi.

Giriş Tarihi: 11.5.2017 14:01 Güncelleme Tarihi: 11.5.2017 15:26
Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yerli kanser ilacı açıklaması

Sağlık Bakanı , İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye HİMSS 17 Türkiye Emram Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarının açılışını gerçekleştirdi. Ardından fuardaki stantları gezen Bakan Akdağ gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"HAYVAN DENEYLERİNDE BELİRLİ BİR AŞAMAYA GELMİŞ OLMASI ONUN İLAÇ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ"

Bir gazetecinin Uludağ Üniversitesi'ndeki öğretim üyeleri tarafından kolon ine yönelik yerli ilaç geliştirildiği yönündeki iddiaları sorması üzerine , "Bir ilacın insanlarda kullanılabilmesi için ilaç olarak çok uzun bir süre geçiyor, herhangi bir formülün laboratuar ortamında ya da hayvan deneylerinde belirli bir aşamaya gelmiş olması onun ilaç olduğu anlamına gelmez. Dolayısıyla bu çalışmaları yapan arkadaşlarım Bakanlığımıza, bana gelebilirler meselelerini anlatırlar. Hangi seviyelerde olduğunu anlarız ona göre yorum yapabiliriz" şeklinde konuştu.

"TAKDİR-İ İLAHİ YAPACAK FAZLA BİR ŞEY YOK."

Ünlü sanatçı İbrahim Erkal ile ilgili konuşan Bakan Akdağ, "İbrahim Erkal değerli hemşerimizin kardeşimizin beyin ölümünün maalesef gerçekleştiğini dün hastane yöneticisi arkadaşlar, doktorlar kamuoyuna duyurdular. Takdir-i ilahi yapacak fazla bir şey yok. Cenab-ı Hak ailesine de sabırlar versin. Tabi beyin ölümü ile gerçek ölüm arasındaki farkı vatandaşlarımız bilmeyebilirler. Beyin ölümü vücudun organları henüz canlılığını korurken kişinin beyninin tamamen fonksiyonu yitirmesi oluyor bunun geri dönüşü yok. Bunu tespit etmiş durumdalar, Cenab-ı Hak kolaylık versin kendisine ve ailesine " dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yerli kanser ilacı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN