Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız...

İnsan sağlığı ve doğanın geleceği hakkında kaygıları olan ve sağlıklı bir gelecek oluşturmak için çaba gösteren doktor, eczacı, sağlık personeli ve gönüllü sağlık elçileri bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 17.5.2018 15:09
Geleceğinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız...

İnsanlık kaygısı duyan, neslin ve doğanın yok edilmesine karşı baş kaldıran, sağlığın kıymetini bilen, kendisine ve çevresine ışık olmak isteyenlerden oluşan doktor, eczacı, sağlık personeli ve gönüllü sağlık elçilerinden oluşan büyük bir grup; beden ve ruh sağlığı ile ilgili nesli korumak doğru su, doğru gıda, doğru hava, doğru ilaç, doğru tedavi, doğru yaşam biçimi, doğayı korumak için kolları sıvadı.

Hekimzade Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muammer Yıldız, Gazeteci Yazar Mehmet Ali Bulut, Halk Bilim Uzmanı ve Yazar Hakan Yılmaz Çebi ve Uluslararası NLP Eğitmenleri Birliği Türkiye Başkanı Fatih Abadi'nin konuşmacı olduğu Hekimzade '' Gönüllü Sağlık Elçileri'' toplantısı yapıldı.

Konuşmacılar projeyi anlatarak insanlık geleceğinin sağlıklı olabilmesi için neler yapılması gerektiğinin altını çizdiler.

KURTULUŞ NASIL OLMALI, NELER YAPILMALI?

Beden ve ruh sağlığı ile ilgili nesli korumak;

-Doğru su
-Doğru gıda
-Doğru Hava
-Doğru İlaç
-Doğru tedavi
-Doğru yaşam biçimi
-Doğayı korumak

DOĞRU TEDAVİ NASIL OLMALI?

İlim ve hikmetin birleştiği doğru insan eliyle; kişiye özgü tedavi ile birlikte kişiye özgü beslenme ve kişiye özgü yaşam biçiminin önerilmesi ve bu bilincin oluşturulması ile mümkündür.

DOĞRU YAŞAM BİÇİMİ NASIL OLMALI?

Kainatın en mükemmel varlığı olan insanın; koşmayı, uçmayı ve yüzmeyi başarabiliyorken her insanın fıtratı farklı olup, nasıl yaşaması gerektiği bir bilgi- bilinç ile mümkündür. Her insanın mesleğinin farklı olması gibi; yaşaması gereken alanlar farklı, mutlu eden etmenler farklı, şifa vereni de farkıdır.

ŞİFA HAREKETİ NEDİR?

Bütün bu karmaşanın yok edilmesi, hayatın ruhu olan beden ve ruh sağlığının korunabilmesi için; neslin korunması, doğanın korunması için gönüllülük esasına dayanan şifa hareketidir.

ŞİFA HAREKETİ KİMLERDİR?

İnsanlık kaygısı duyan, neslin ve doğanın yok edilmesine karşı baş kaldıran, sağlığın kıymetini bilen, kendisine ve çevresine ışık olmak isteyenlerden oluşan doktor, eczacı, sağlık personeli ve gönüllü sağlık elçilerinden oluşan büyük bir gruptur.

ŞİFA HAREKETİ NASIL ÇALIŞIR?

Uzman doktor, eczacı ve gönüllü sağlık elçilerinden almış oldukları;

-Kişiye özgü tedavi
-Kişiye özgü beslenme
-Kişiye özgü yaşam biçimleri
-Mizaca- karaktere göre tedavi ve beslenme
-Kan gruplarına göre beslenme
-Bilinç altı travma temizliği
-Doğru düşünce
-Doğru nefes
-Aromaterapi
-Fitoterapi
-El-yüz çizgileri
-Koruyucu hekimlik hizmeti

Uzman doktorlardan olmak sureti ile sağlık, para ve kariyerin elde edildiği bir yapıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN