Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En çok onu tercih ediyoruz ama kansere mi sebep oluyor?

Son araştırmalara göre günlük hayatta giydiğimiz kıyafetlerin içinde bulunan kimyasallardan dolayı sağlığımızı etkileyebileceği ortaya çıktı. Kıyafetlerde kullanılan kimyasallar, uluslararası standartlarda değilse birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Önemli olan nokta giysi seçimi yaparken etiketinde bulunan içeriği kontrol ederek ona uygun tercih yapmak olacaktır. Peki sağlığımızı tehdit eden bu kimyasallar nelerdir? İşte kıyafet seçimimizi etkileyecek o kimyasallar...

Giriş Tarihi: 17.4.2019 09:57 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 16:06
En çok onu tercih ediyoruz ama kansere mi sebep oluyor?

KANSERE NEDEN OLUYOR

Tekstil firmalarına uluslararası standartlara uygun çözümler sunan BMS Kimya Genel Müdürü Metin Özer,giysilerimizdeki tartışmalı kimyasallara neden dikkat etmemiz gerektiği konusunda şu bilgileri verdi:

"Giysilerdeki toksinlerin doğrudan sağlık sorunları ile ilişkisini gösteren kesin delil bulmak zor olsa da çalışmalar rahatsız edici sonuçlar göstermektedir. Giysilerdeki bazı kimyasalların farelerde kansere neden olduğu, bu kimyasallarla bütün gün çalışan işçilerde kansere neden olabildiği ve yüksek konsantrasyonlarda zarar verici olabildiği gösterilmiştir. Kısa vadede bu kimyasallar alerjik reaksiyon ve tahrişe de yol açabilmektedir.

ARKADAŞINA GÖNDER
En çok onu tercih ediyoruz ama kansere mi sebep oluyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN