Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik poliçesinde uzayan süre vatandaşı rahatlattı

Koronavirüs (Covid-19) salgını, Türkiye’yi etkilemeye devam ederken, salgının ekonomi üzerindeki etkileri nedeniyle bunalan vatandaşlara zorunlu trafik sigortasında (Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk) rahat nefes aldıracak uygulamalar sürüyor. Türkiye Birliği’nin (TSB) tavsiye kararından sonra, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü de 29 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde konu ile ilgili 2 önemli duyuru yayımladı

Giriş Tarihi: 7.5.2020 15:46 ABONE OL
Trafik poliçesinde uzayan süre vatandaşı rahatlattı

Yapılan düzenlemeye göre, Covid-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan motorlu araç işletenleri için ilave prim alınmaksızın, poliçe süresi 31 Mayıs'a kadar uzatılacak. Ancak, tavsiye kararı doğrultusunda hareket eden sigorta şirketleri diğer motorlu araç işletenler için de sigorta süresinin uzatılması uygulamalarını 31 Mayıs'a sürdürebilecek.

6 TAKSİT YAPILACAK

Düzenlemeye göre, sigorta ettirenin talebi halinde en az 6 taksit yapılacak. Mayısta tahsilat yapılmayacak; taksitlendirme hazirandan itibaren başlayacak. 'Riskli Sigortalılar Havuzu' kapsamındaki poliçeler için de poliçe bitiş tarihi, 30 Nisan-31 Mayıs arasında olan poliçelerin geçerlilik süreleri, ilave prim alınmaksızın 1 ay süre ile uzatıldı.

TRAFİK SİGORTASINDA EN SON HANGİ DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI?

Covid-19 salgını nedeniyle 'sokağa çıkma yasağı uygulanan motorlu araç işletenleri' için poliçe süresi 31 Mayıs'a kadar uzatılacak.

Sigorta şirketleri, diğer motorlu araç işletenler için de ilave prim alınmaksızın, sigorta süresinin uzatılması uygulamalarını, 31 Mayıs'a kadar devam ettirebilecek.

Sigorta ettirenin talebi halinde en az 6 taksit yapılacak; mayısta tahsilat yapılmayacak.

'Riskli Sigortalılar Havuzu' kapsamındaki poliçeler için de poliçe bitiş tarihi, 30 Nisan-31 Mayıs arasında olan poliçelerin geçerlilik süreleri, ilave prim alınmaksızın 1 ay süre ile uzatılacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik poliçesinde uzayan süre vatandaşı rahatlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA