Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı PC'ler artmalı mı?

Giriş Tarihi: 20.10.2014 10:54 Güncelleme Tarihi: 20.10.2014 10:57
Dokunmatik ekranlı PC'ler artmalı mı?

'ın yetkili isminden konuya net cevap.

'un işletim sistemini görmeyen yoktur herhalde, değil mi? Yeni bir arayüz ve deneyimi sunan bu sistem, tablet ve akıllı telefonlardan elde ettiğimiz alışkanlıkları masaüstü bilgisayarlarımıza getirmeyi amaçlamıştı. Bunu sevenler olduğu gibi sevmeyen kullanıcılar da oldu. Ne olursa olsun bunun masaüstü PC'ler tarafında önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Peki Apple, Mac bilgisayarları için önümüzdeki dönemlerde benzer bir dokunmatik ekran ve arayüz çalışması düşünüyor mudur dersiniz?

'ın yazılım tarafından sorumlu en yetkili isimlerinden olan , bu konu hakkında konuştu. Federighi, Apple'ın dokunmatik ekran deneyimini masaüstü PC'lere getirme planının olmadığını, çünkü bunun konforlu bir deneyim sunmayacağını dile getirdi. Amaçlarının oturarak kullanılan PC'lerde en iyi ve rahat deneyimi sunmak olduğunu söyleyen Federighi, Mac'lerin ya da 'ler gibi elde, kucakta kullanılamayacağını, sürekli ekrana dokunmak için eğilmek gerektiği için de bunun masaüstü PC kullanıcılarını rahatsız edeceğini düşünüyor.

Peki siz ne dersiniz?

Oturduğunuz yerden ekrana dokunarak masaüstü PC kullanmak mı daha iyi, yoksa klavye + mouse ile hareket etmek mi?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunmatik ekranlı PC'ler artmalı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN