Türkiye'nin en iyi haber sitesi

operatörlerin karını düşürdü

Giriş Tarihi: 23.10.2014 09:58 Güncelleme Tarihi: 23.10.2014 15:17
WhatsApp operatörlerin SMS karını düşürdü

, gibi internet tabanlı mesajlaşma uygulamaları, () sayılarını düşürdü.

WhatsApp çığ gibi büyüyor. SMS'ler yerini internet tabanlı mesajlaşma uygulamalarına kaptırmaya başladı.

larla birlikte 'ler, gündelik hayatta yerini Facebook'ta paylaşılan bir iletiye, elektronik postaya, "" ya da "WhatsApp" mesajına bıraktı.

WHATSAPP İLE SMS SAYILARI CİDDİ ORANDA AZALDI

Sektör verilerinden derlenen bilgilere göre, bir dönemin favori iletişim yöntemi olan SMS sayıları, bu yılın başından itibaren ciddi oranda azaldı. Geçen yılın ilk yarısında 90 milyar 876 milyon olan SMS miktarı, bu yılın aynı döneminde yüzde 27 azalarak 66 milyar 431 milyona geriledi. Söz konusu dönemde görüntülü mesaj (MMS) sayısı ise 114,9 milyondan 64,4 milyona düştü.

BU YILIN BAŞINDA DÜŞÜŞE GEÇTİ


Gönderilen SMS sayısı, bu yılın ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 azalarak 66 milyar 431 milyona geriledi. 2008 yılında 77 milyar 837 milyon olan SMS sayısı, 2013 yılına kadar yaklaşık yüzde 128'lik artışla 177,6 milyar adet seviyesine yükseldi. SMS sayılarının, bu yılın başından itibaren ise düşmeye başladığı görüldü.

İşletmeci bazında incelendiğinde ise gönderilen SMS sayıları 2014 yılının 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre Avea'nın yüzde 7, Turkcell'in yüzde 36,8, Vodafone'un ise yüzde 28 azaldı.

WhatsApp görüntülü konuşturacak!

Ücretsiz mesajlaşma, fotoğraf, görüntü ve sesli mesaj yollama gibi özellikler sunan , kullanıcılarına artık sesli konuşma ve konuşulanları kaydetme imkânı sağlıyor. Uzun zamandır merakla beklenen sesli konuşma özelliğini yeni gelecek güncellemeyle birlikte kullanıcılarına sunulacağı bekleniyor.

Siz de Whatsapp'ı ücretsiz olarak indirebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Dünyanın en popüler mesajlaşma ve iletişim uygulamalarının başında gelen Whatsapp, 600 Milyon'dan fazla üyesi ile şu anda üye sayısında da lider konumunda bulunuyor. Whatsapp ayrıca yeni gelen güncellemeler ile beraber ücretsiz telefon görüşmeleri de sunuyor. Peki Whatsapp ücretsiz indirmek isteyen kullanıcılar nerelerden ve nasıl whatsapp indirebilir ve yükleyebilir?

iPhone için ücretsiz Whatsapp indir!

Apple iPhone kullanıcıları ücretsiz olarak Whatsapp'ı indirmek isterlerse, AppStore'da yer alan Whatsapp uygulamasını bulmaları yeterli.

Android için ücretsiz Whatsapp indir!

Android işletim sistemine sahip cihazları kullanan kullanıcılar Whatsapp'ı ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirip yükleyebilirler.

Whatsapp Durumları Yenilendi İşte Çarpıcı Yeni Özellikleri

Son zamanların en kullanılan mesajlaşma programlarındanbirisi olan Whatsapp'ta çok önemli bir özellik geliyor. Akıllı telefon kullananların vazgeçilmez uygulamalalarından birisi olan WHatsapp, sürekli kendini yenilerek karşımıza çıkıyor bu sefer de yine karşımıza kendisini yenilerek çıkacak. WHatsapp sesli mesajları, fotoğrafları ve mesajlaşmayı internet üzerinden ücretsiz sağlıyor. Son zamanlarda akıllı telefon kullanıcısı arttı bunun beraberin de de Akıllı telefonlar da bulunan uygulama Whatsapp'a yeni sesli müzakere özelliği geldiği öğrenildi. Hemen hemen 500 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan popüler söyleşi uygulaması Whatsapp'a uzun zamandır dillendirilen sesli arama özelliğinin yeni gelecek güncelleme ile birlikte geleceği söyleniyor.

500 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı olduğu sanılan popüler sohbet uygulaması Whatsapp'a uzun zamandır dillendirilen sesli arama özelliğinin yeni gelecek güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı. Böylece kullanıcılar tıpkı Viber'de olduğu gibi Whatsapp hesabı olan herhangi bir kullanıcıya arama yapabilecek.

WHATSAPP GÖRÜŞMELERİ DE KAYDEDECEK

Ancak softsonic isimli sitenin iddiasına göre Whatsapp'a sesli müzakerelerle beraber gelen asıl bomba özellik ses kayıt fonksiyonu olacak. Whatsapp'tan bir görsel de paylaşan siteye göre uygulama çerçevesinde yapılan ikili görüşmeler dilendiği taktirde telefonlara kaydedilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp operatörlerin SMS karını düşürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN