, kararını verdi

, artık akıllı telefonlarında ibaresi istemiyor.

Giriş Tarihi: 24.10.2014 14:25
Microsoft, Nokia kararını verdi

Microsoft'un Nokia'yı satın almasıyla birlikte 'nın Windows Phone tarafında odaklı çalışmaları hızlanmış ve böylelikle da mobil tarafta istediği ivmeyi yakalamak için fırsatları değerlendirmeye başlamıştı. Bu doğrultuda çıkan söylentilerde, Nokia isminin artık kullanılmayacağı belirtiliyordu, ki dün yaptığımız haberde de bunun artık resmiyet kazandığını ve yavaş yavaş hayata geçirildiğini belirtmiştik. Bundan sonra Nokia değil de Microsoft Lumia markalı telefonlar göreceğiz. Tabii Nokia da faaliyetlerini sürdürecek, ancak ismini artık daha az göreceğiz.

Microsoft, akıllı telefonlarda Nokia ismini kullanmayı düşünmüyor, ancak bu ismi akıllı olmayan, yani normal (genelde telefon etmek ve mesajlaşma için kullanılan ucuz telefonlar) telefonlarında kullanmayı düşünüyor. Microsoft'un Nokia ismini kullanma konusunda 10 yıllık bir hakkı var.

Ve bu arada, Microsoft Lumia isimli ilk akıllı telefonun da yakında görücüye çıkması bekleniyor. Şu an satılan Nokia Lumia modelleri ise satışlarına aynen devam edecek. Onlarda bir değişiklik söz konusu değil.

Ne dersiniz bu işe?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Microsoft, Nokia kararını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN