Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta 'görmedim' dönemi sona erdi

'a, gönderilen mesajların alıcı tarafından okunduğunu gösteren yeni bir özellik eklendi. olarak tanımlanan özellik kullanıma sunuldu.

Giriş Tarihi: 6.11.2014 10:14 Güncelleme Tarihi: 6.11.2014 11:47
WhatsApp'ta 'görmedim' dönemi sona erdi
Son yılların yükselen trendi olan anında mesajlaşma uygulamaları özellikle mobil cihazlar arasında iletişim sağlamayı amaçlıyor. Facebook tarafından satın alınan, dünya çapında 600 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan ve bu uygulamalar arasında en popüler olanı WhatsApp'a yeni bir özellik eklendi.

WHATSAPP'TAN MAVİ TIK ÖZELLİĞİ


kullanıcıları, artık yolladıkları mesajların alıcı tarafından okunduğunu görebiliyorlar. Bugüne kadar tek tık işareti mesajın gittiği, çift tık işareti ise mesajın karşı tarafa ulaştığı anlamına geliyordu. Yeni eklenen () özelliği ise mesajın kişi tarafından okunduğu anlamına geliyor. Bu sayede WhatsApp'ta 'mesajı görmedim' ya da okumadım' gibi bahanelerin sonu gelmiş oluyor.

BAZI TELEFONLARDA ÇALIŞMIYOR


Uygulamanın 5 Kasım'da güncellenen sürümünde bulunan bu özellik firma tarafından yaygın bir şekilde duyurulmadı. Türkiye'de de kullanıma sunulan bu özellik bazı telefonlarda çalışırken bazılarında çalışmayabiliyor. Bu özelliğin çalışmadığı kullanıcılar gönderilen mesajın üzerine basılı tutarak üst menüde görünen Info işaretine dokunduklarında mesajla ilgili detayları ve mavi tık işaretini görebiliyorlar.

Öte yandan bu özelliği kullanmak için uygulamayı güncellemek de gerekmiyor. Mevcut halinde de okundu onayı görüntülenebiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp'ta 'görmedim' dönemi sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN