güncellemesi şikayetleri

Giriş Tarihi: 18.11.2014 17:11 Güncelleme Tarihi: 19.11.2014 17:41
iPhone güncellemesi şikayetleri

Yeni sürümü yayınlandı, destek forumlarında şikayetler başladı.

dün akşam 8.1.1 güncellemesini yayınladı. NeoGAF, Reddit, MacRumors, Apple destek forumları gibi yerlere bakarsak güncelleme için geri dönüşler iyi gözüküyor. iPhone 4S'inde veya iPad 2'sinde performansın düzeldiğini, akıcı olduğunu belirten kullanıcılar var. Zaten .1.1'in odaklandığı cihazlar 4S ve 2. Bunun dışında iPhone 6 ve 6 Plus'ın hızlandığı, her iki cihazda daha önce çöken uygulamaların çökmediği yazılmış. İşler güzel gibi duruyor, fakat şikayetçi olanlar da var.

Apple destek forumlarında şikayet içerikli konular açıldı. Mesela bir tüketici iOS 8.1.1'den sonra iPhone 5S'inin WiFi'ye bağlanmadığını, güncelleme öncesi bu durumla karşılaşmadığını yazmış. Ona cevap veren başka bir kullanıcı kendi 5S'inde hem 8.1'de hem de 8.1.1'de WiFi hatasının devam ettiğini vurguluyor. BAML nickli kullanıcı güncelleme yaptıktan sonra ekrana gelen iCloud hesap ayarına giriş yaptığında şifresinin yanlış olduğu uyarısını almış. Sonra bu ekranı atlayıp ayarlardan giriş yapmaya kalkıştığında da aynı durumla karşılaştığını belirtiyor.

8.1.1'le alakalı diğer konu iPhone 6'da gelen çağrıların kesilmeye başladığı şikayetini içeriyor. Touch ID'le alakalı bir sorun var gibi. Drbdsgn nickli kullanıcı iPhone 6'sının Touch ID'le açıldığını, ancak dokunmatik kimliğin App Store'da çalışmadığını bildirmiş. iPhone 5S ve iPad 2 için şarjın çabuk bittiği destek forumlarında yazılan diğer problemlerden biri. Spotlight'ta aramada uygulamaların gözükmemesi. İlginç bir şikayet konusu daha var. iPhone 6 Plus kullanıcısı güncellemeden sonra BMW'sinde konsol ekranında şarkıları değiştiremediğini belirtmiş (Spotify ve Pandora uygulamaları).

Şikayetlerin geneline bakarsak tek bir cihaza özgü değiller, farklı iOS cihazlar. iOS 8.1.1 güncellemesinden sonra siz herhangi bir hatayla karşılaştınız mı? Sorununuz var mı? Daha önceki bir probleminiz devam ediyor mu?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone güncellemesi şikayetleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN