Bugün günlerden ''

Giriş Tarihi: 1.12.2014 01:03
Bugün günlerden 'Siber Pazartesi'

Son yıllarda Kara Cuma'dan sonra bir de '' ortaya çıktı. Peki Pazartesi nedir, ne değildir?

İlk olarak ABD'de başlayan Kara Cuma olayından hemen herkesin haberi vardır. Ancak biz yine de belirtelim. Kara Cuma, ABD'de her yıl Kasım ayının dördüncü perşembe günü kutlanan Şükran Günü'nden sonraki Cuma gününe deniliyor. Bu gün, birçok mağaza büyük indirimler yapıyor ve adeta bir alışveriş çılgınlığı yaşanıyor. Kara Cuma uzun senelerdir var olan bir şey. Ancak son senelerde ABD'de bir de 'Siber Pazartesi' günü ortaya çıktı. Peki nedir, ne değildir?

Öncelikle yarının ABD'de Siber Pazartesi olduğunu belirtelim. Siber Pazartesi, Kara Cuma'dan sonraki Pazartesi gününe verilen isim. Bu günün amacı da yine aslında alışveriş yapmak. Ancak Kara Cuma'dan farkı ise indirimlerin, kampanyaların vs. internet sitelerinde olması ve insanların lerini internet siteleri üzerinden gerçekleştirmeleri.

Öte yandan Siber Pazartesi'nin asıl amacı ise, Kara Cuma'da istedikleri indirimli eşyaları dükkanlarda bulamayan insanların sonraki Pazartesi günü evlerine, işlerine döndüklerinde yine bu indirimli eşyalardan faydalanabilmeleri. Yani yarın yani Siber Pazartesi, insanlar bu sefer e-Bay, Amazon, Best Buy, Target ve Wal-Mart gibi alışveriş sitelerine hücum edecekler.

Siber Pazartesi hakkındaki görüşleriniz neler?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bugün günlerden 'Siber Pazartesi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN