'dan yeni görüntüler

'un yeni işletim sistemi 'a dair detaylar ve lar gelmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 15.12.2014 21:01
Windows 10'dan yeni görüntüler

Microsoft, geçtiğimiz aylarda büyük bir sürprizle Windows 9'u atlayarak Windows 10 işletim sistemini tanıtmıştı. Microsoft'un bilgisayarları, tabletleri ve telefonları kapsayacak olan tek işletim sistemi Windows 10, kullanıcıların çok beğendiği Windows 7 işletim sistemine önemli ölçüde benziyor. 'un Windows 10 üzerindeki çalışmaları ise hala sürüyor ve firma işletim sisteminin yeni bir ön izleme sürümü üzerinde çalışıyor.

Eğer Microsoft'un bu çalışmalarını ve değişikliklerini merak ediyorsanız size iyi bir haberimiz var. Bugün işletim sisteminin 9901 numaralı yeni sürümü sızdırıldı. Yeni sürümün en büyük yeniliği ise Cortana olarak gözüküyor. Windows Phone platformunun kişisel asistanı Cortana, Windows 10 kullanıcılarına da yardımcı olacak.

Öte yandan sızan videoda Xbox uygulaması da gözüküyor. Bütün Xbox ekosistemine giriş kapısı işlevi gören bu uygulama başarılara, arkadaş listesine, aktivite kaynaklarına ve Mağaza'ya erişim imkanı veriyor. Bunun yanı sıra Microsoft, klasik Denetim Masası aracını kaldırıp yerine Ayarlar uygulamasını getirmeyi planlıyor. Ayarlar uygulamasının tasarımının Denetim Masası'na benzediğini de belirtelim.

Aşağıdaki WinBeta tarafından yayınlanan videoda Windows 10'un 9901 numaralı sürümüne dair tüm detayları görebilirsiniz. Windows 10 hakkından ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Windows 10'dan yeni görüntüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN