ödeme sistemini genişletecek

, ödeme sistemi için ekip oluşturmaya başladı. Farklı ülkeler hedefte.

Giriş Tarihi: 18.12.2014 17:44
Apple ödeme sistemini genişletecek

Geçtiğimiz ekim ayında Pay Amerika'da aktif hale geldi. Ancak Apple mobil ödeme sistemini Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika ülkelerine de getirmek için vitesi yükseltmiş görünüyor. Cupertino'lu şirketin Londra'daki ofisinde Apple Pay odaklanmış bir ekip kurma planı ile Çin'de Apple Pay için mühendis aradığı ortaya çıktı.

Şirketin açıklamasına bakarsak , Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika'da olması için yeni ve heyecan verici bir alan. Açıklama Londra merkezli ekiple devam ediyor. Ayrıca Çin'deki iş pozisyonu hakkında da bilgi verilmiş.

Bu durum son derece şok edici bir gelişme değil, fakat ilk resmi kanıt denilebilir. Fakat bununla birlikte Apple Pay'in Amerika kıyılarından diğer ülkelere ne zaman geleceğine dair herhangi bir ayrıntı yok. Ayrıca bankalar ve perakendeciler ile ortaklıklar belirli bir süre alacaktır. Anlaşmalar ve iş birliği zaman alabilir.

Apple Pay şu zamana kadar belirli başarılar gördü. Mesela Walgreens, Apple Pay'den sonra mobil ödemelerin 2 katına çıktığını açıklamıştı.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple ödeme sistemini genişletecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN