Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın 2014'teki en büyük 3 başarısızlığı

, hem en çok satış gerçekleştiren hem de hakkında en çok konuşulan firmalardan oldu.

Giriş Tarihi: 29.12.2014 14:45 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 14:48
Apple'ın 2014'teki en büyük 3 başarısızlığı

2014'ü geriye bırakmamıza çok az bir zaman kala, yıla damga vuran isimlerden biri de Apple'dı. , özellikle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarıyla hem en çok satış yapan hem de en çok konuşulan firmalardan bir tanesiydi. Bu galerimizin konusu ise, Apple'ın ndaki başarısızlıkları.

Apple'ın 2014 yılında en çok konuşulduğu konulardan bir tanesi, bükülebilir iPhone 6 Plus'lardı. Önce YouTube'a yüklenen bir videoyla başlayan "bükülme" akımı, kısa süre sonra rakip firmaları da harekete geçirmiş ve bu konuda Apple'a göndermelerde bulundukları birçok çalışma yayınlamışlardı. Apple ise bu sorunun çok az sayıdaki modelde olduğunu söyleyip sorun yaşayan kullanıcıların cihazlarını değiştireceğini belirtse de bükülmeyle alakalı paylaşımların ardı arkası kesilmesi ve görüldü ki hemen her Plus'ta bu durum vardı.

Bir diğer başarısızlık ise, iOS 8 güncellemeleriydi. Merakla beklenen , indirilmeye sunulduktan sonra kullanıcılarını pek memnun etmedi. Arka arkaya gelen dosyaları da kötü tablonun tuzu biberi oldu adeta. Hızla boşalan batarya, Wi-Fi ve Bluetooth sorunları, rehberdeki eksiklikler ve şebeke sorunu gibi birçok sorun, çok sayıdaki Apple kullanıcısını zor durumda bıraktı ve bu sorunların bir kısmı hala devam ediyor. Dolayısıyla yeni bir güncelleme beklentisi devam ediyor.

Gelelim bir diğer gündem yaratan olaya, yani iCloud kullanan ünlülerin hesaplarının 'lenerek özel fotoğraflarının internette yayınlanmasına. Birçok ünlü ismin onlarca fotoğrafı internette yer almış, bu fotoğraflar kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşmıştı. Konu hakkında Apple servisinde güvenlik açığı olduğunu bildirenler olduğu gibi Apple'a destek verenler de çıkmıştı. Tabii bu olay, bulut servislerin güvenilirliğini tartışmaya açmış ve Apple'ı da yeni güvenlik önlemleri almaya itmişti.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'ın 2014'teki en büyük 3 başarısızlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN