Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere'den taburu

İngiliz ordusu, sosyal medyanın etkin bir propaganda mecrasına dönüşmesi nededeniyle, sosyal medya üzerinde faaliyet gösterecek özel bir tabur kurduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 3.2.2015 12:03 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 13:09
İngiltere'den Facebook taburu
Yeni birliğin görevi, sosyal medyada propaganda yaparak düşmana karşı avantaj kazanmak. Ülkede Savaşçları olarak isimlendirilen yeni bölüğün gerçek ismi ise 77. Tabur.

Yeni taburun görevi, Sovyetler tarafından geliştirilen Refleksif Kontrol isimli bir yöntemi uygulayarak düşman üzerinde propaganda kontrolü sağlamak. Refleksif Kontrol yöntemi, iletişim araçlarını ve bilgi akışını kontrol ederek orduya avantaj sağlamak üzerine kurulu çok karmaşık ve zor ama çok da etkili bir propaganda yöntemi olarak biliniyor.

77. Tabur 1500 kişiden oluşuyor ve tüm tabur sosyal medya uzmanı, hacker, bilişim uzmanı, yazılı ve sözlü iletişim uzmanı gibi özelliklere sahip. Bu yeni tabur Facebook ve 'ı etkin olarak kullanıp düşman ülkelerin hem sivil yönetimlerine hem de askeri operasyonlarına zarar verecek propaganda operasyonları yönetecek. veya diğer bir deyişler, artık sosyal medyada görüp okuduğumuz hiçbir şeye inanmamız gerektiği gerçeği İngiltere tarafından resmen kayıt altına alınmış bulunuyor.

Facebook ta bunları asla yapmayın

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'den Facebook taburu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN