Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 çıkıyor

Çalışmalar çoktan başlamış, ilk prototipler hazırlanmış bile.

Giriş Tarihi: 24.2.2015 16:46 Güncelleme Tarihi: 24.2.2015 16:59
Google Glass 2 çıkıyor
Google'ın ilk etapta büyük ilgi uyandıran, ancak sonrasında hem fiyatı hem de gündelik yaşantıda oluşturabileceği zor durumlar gerekçesiyle tartışmaların hedefi olan cihazı Google Glass, bir süre önce yolun sonuna gelmişti. Explorer programını sonlandırdığını belirten Google, ancak bu tip gözlükler üzerine çalışmalarının süreceğini ve ilk ürün itibarıyla elde ettikleri tecrübeleri de yeni ürünlerde kullanacaklarını dile getirmişti.

İlk 'a veda ettik belki, ama görünüşe göre 2 numaralı ürünün çalışmaları da çoktan başlamış, hatta ilk prototipler bazı geliştiricilere gönderilmeye başlanmış bile. 9to5Google'da yer alan bilgilere göre Google, Glass at Work kapsamındaki bazı partnerlerine Google Glass 2'nin ilk örneklerini göndermiş ve bu yeni sürecin Explorer programı gibi halka açık olmayacağı bildiriliyor.

Yine söylenenlere göre Google, yeni ürünün ilk prototiplerini Glass at Work'teki partnerlerine geçtiğimiz yılın Ekim ayında göstermeye başlamış ve ek olarak bu yeni ürünü hazırlayan ekip de büyük çoğunlukta yeni mühendislerden oluşuyormuş. Anlayacağınız, ilk Google Glass'ın arkasında yer alan birçok kişi bu kez yok.

Google Glass 2'nin 2015'teki etkinliklerde görücüye çıkması beklenmiyor. Ancak belki de Google, kendisi özel bir organizasyon yaparak bu ürününü tanıtır. Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

Mahmut Saral / Teknokulis

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Glass 2 çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN