Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, en popüler telefon!

2014'ün son çeyreğine dair yayınlanan raporda cihazlarının üstünlüğü göze çarpıyor.

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:16
iPhone 6, en popüler telefon!

Apple'ın geçtiğimiz sene Eylül ayı itibarıyla teknolojiseverlerin beğenisine sunduğu yeni telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, büyük ilgiyle karşılaşmış ve kısa sürede milyonlarca satılmıştı. Görünüşe göre bu cihazlara, özellikle de 'ya gösterilen ilgi devam ediyor.

Good Technology Mobility-index'in raporuna göre 2014 yılının son çeyreğinde aktifleştirilen telefonların %73'lük dilimini iOS işletim sistemli telefonlar oluşturuyor, ki bunlarda en büyük paylar da sırasıyla iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta. Üçüncü çeyrekte bu rakamın %69 olduğunu da hatırlatalım.

cihazları bir kenara bırakırsak, son çeyrekte aktifleştirilen telefonların %29'luk diliminde de Android var. Tahmin edebileceğiniz üzere tarafında en büyük payın sahibi Samsung. Verilere göre, aktifleştirilen her 10 Android telefondan 9 tanesi Samsung. Galaxy S4 mini, Galaxy S4 ve Galaxy S5, 'un en çok tercih edilen cihazları.

Bu arada, Windows Phone ve Surface aktivasyonlarının da %1'lik dilimde kaldığını ekleyelim.

Uygulamalara baktığımızda ise, dördüncü çeyrekte özellikle akıllı telefonlarda güvenlik uygulamalarının, tabletlerde de dosya düzenleme uygulamalarının en çok tercih edildiğini görüyoruz.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone 6, en popüler telefon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN