Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den tarihi karar gelebilir!

Kanadalı teknoloji firması , bir süre önce 'li telefon modeli 'i görücüye çıkarmış ve gelecek için umut vermişti.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 11:44 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 11:46
BlackBerry'den tarihi karar gelebilir!

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, BlackBerry'nin 2016 yılında Android'li başka telefonlar da çıkaracağından söz etmiştik, ama BlackBerry 10'lu yeni bir telefonun geleceğine dair bir bilgi verilmedi. Firma, 'te de 10'da da "güvenlik" unsurunu ön planda tutuyor. Dolayısıyla 2016'da BlackBerry 10'lu yeni bir telefon göremesek de bu sisteme sahip cihazlar için güvenlik güncellemelerinin yayınlanacağı bildirilmişti.

Şimdi vereceğimiz haber ise, firmanın iyiden iyiye Android'e yönelmek üzere olduğunu gösteriyor. BlackBerry'nin Asya Pasifik bölgesi üst düzey yöneticilerinden olan Damian Tay, BlackBerry 'i "BlackBerry'nin Android ekosistemine geçişinin adımları" olarak niteledi.

Tay, şu an için hem Android hem de BlackBerry işletim sistemli cihazlarının olduğunu, bu platformlara yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini, ama gelecek için seçilecek platformun "Android" olduğunu dile getirdi.

Bu da BlackBerry'nin önümüzdeki yıllarda kendi işletim sisteminden vazgeçerek tamamen Android'e yönelebileceğini ve tabii ki kendi güvenlik çalışmalarıyla da Android'e farklı bir hava katabileceğini gösteriyor.

Bildiğiniz gibi BlackBerry, normal kullanıcılar dışında iş dünyası ve devlet yönetimlerinde de güvenliği sebebiyle tercih edilen bir marka. Bakalım yeni planlarla BlackBerry'nin yolu nasıl şekillenecek...

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BlackBerry'den tarihi karar gelebilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN