, 'a oluyor

'ın geliştirdiği ve yakında tüm Android telefonlara çıkması beklenen isimli platform, başta olmak üzere 'e büyük bir darbe indirecek; zira Android'lere kurulu olarak gelecek temel mesajlaşma uygulaması olacak.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 13:23 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 13:26
Google, WhatsApp'a rakip oluyor

Kısa mesaj servisi yani daha bilindik, yaygın adı ile , artık mobil cihaz kullanıcıları tarafından unutulmaya yüz tutmuş durumda. Bunun sebebi ise sosyal medya platformlarının sunduğu, daha işlevsel mesajlaşma sistemleri. da bunda dahil elbette.

Çalışmalarına başlayan , bütün Android cihazlarda kullanılabilecek ve Rich Communications Services (RCS)'e uygun bir mesajlaşma platformu geliştirdi (RCS dünya genelinde iletişim kalitesinin belirlendiği bir çalışma).

Dünya genelinde 800'e yakın GSM operatörünün bağlı olduğu GSMA, yaptığı duyuruda Google'ın evrensel bir RCS müşteri profili oluşturarak, GSMA bünyesindeki GSM operatörlerine sunacağı belirtti.

Google'ın RCS'ye uygun bir mesajlaşma platformu kurması demek, mesajlaşırken fotoğraf, video gönderebilmeniz, grup konuşmaları yapabilmeniz demek. Yani telefonunuzda Whatsapp tarzı bir SMS sistemi olduğunu düşünebilirsiniz.

adı verilen bu platform, Android cihazlarına özel olacak ve GSM operatörleri tarafından desteklenecek. Benzer sistemi Apple, iPhone kullanıcılarına iMessage ile halihazırda sunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google, WhatsApp'a rakip oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN