Türkiye'nin en iyi haber sitesi

o hatayı düzeltti

'ların kilitlenmesine sebep olan sorun artık yok.

Giriş Tarihi: 25.2.2016 12:00
Apple o hatayı düzeltti

Bu hafta başlarında 9.3 beta 4 hem geliştiriciler hem de kayıtlı kullanıcılar için yayınlandı. Beta 4'te Kontrol Merkezi'ne eklenen Night Shift'in simgesi değişti. Bunun dışında başka önemli bir değişikliğin olmadığı sanılıyordu, fakat işin asıl öyle değilmiş. Raporlananlara göre beta 4'te ünlü 1970 hatası düzeltildi.

Hatırlarsanız bir süre önce keşfedilen hatası, 64 bit işlemcili iOS cihazların kilitlenmesine yol açıyor. Tarihin 1 Ocak 1970'e geri alınması ve iOS cihazın yeniden başlatılması sonucunda, iOS cihaz Apple logosunda takılı kalıyor, düzgün boot olmuyor. İşin en kötüsü ise bu durumda kurtarma ve geri yükleme seçeneklerinin işe yaramamasıydı. Ama artık böyle bir şey olmayacak.

Beta kullanıcılarının yazdıklarına göre tarihi artık 31 Aralık 2000'den daha geriye almak mümkün değil. Bu şekilde hatanın önüne geçilmiş durumda. Ayrıca problemden etkilenen cihazlar yeni firmware ile düzeliyor. daha önce yayınladığı belgede bu hatayı kabul etmiş ve gerekli müdaheleyi yapacağını da belirtmişti. 'ün 15 Mart'taki bahar etkinliğiyle birlikte son kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple o hatayı düzeltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN