Yeni 'larda köklü değişiklikler olacak

, 'lar için ekranın ardından şimdi de düşünüyor.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 10:03 Güncelleme Tarihi: 18.4.2016 10:04
Yeni iPhone'larda köklü değişiklikler olacak

Apple, 2017 yılında görücüye çıkaracağı yeni iPhone modelleri için radikal değişiklikler düşünüyor. En azından gelen kesin olmayan bilgiler ve tahminler bu yönde.

KGI analisti Ming-Chi Kuo'ya göre , 2017'deki 'larda çekici değişiklik ok yalnızca Amoled ekran panelini kullanmayacak, aynı zamanda büyük kısmı camdan oluşan bir tasarıma da imza atacak. Böylece alüminyum malzeme kullanımından büyük ölçüde vazgeçilecek.

Baktığımızda, birçok üreticisinin metal tasarım tercih ettiğini ve çeşitlerin her geçen gün biraz daha arttığını görüyoruz. tarafına baktığımızda ise, son yıllarda özellikle Sony ve Samsung'un dikkat çekici çalışmaları var. Bu üreticilere yakında Apple da katılabilir. Üstelik cam tasarımın tercih edilmesi, iPhone'lara daha güçlü kablosuz şarj özelliğini de getirebilir.

Bu sene çıkacak modeller için endişe etmeli miyiz?

Son günlerde gelen bilgiler, hep 2017 ve sonrasındaki muhtemel iPhone modelleriyle ilgili. ekran ve cam tasarım, şüphesiz iPhone'lara radikal değişiklikler katacaktır. Ancak 2017'ye gelmeden önce, eylül ayında gerçekleştirilecek etkinlikte de sıradaki iPhone'lar görücüye çıkacak. Bu modellerin teknik özelliklerinin daha gelişmiş olması beklenirken tasarım çizgisinde ve kullanılan malzemelerde ciddi değişikliklerin yapılması beklenmiyor.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone'larda köklü değişiklikler olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN