Yeni 'da büyük bir değişiklik olacak!

Ortaya çıkan yepyeni bir rapor beraberinde müthiş dedikoduları getirdi. İşte son detaylar...

Giriş Tarihi: 24.5.2016 11:37
Yeni iPhone'da büyük bir değişiklik olacak!

2017 model 'da (iPhone 8 olabilir veya olmayabilir burası ayrıca tartışma konusu) büyük bir tasarım değişikliği bekleniyor. iPhone serisinin 10. yıl dönümünde, yani gelecek sene içinde böyle bir değişikliğin olması muhtemel. Zaten yayınlanan raporlarda 2017 model iPhone'da yüksek çözünürlüğe sahip OLED ekran olacağı ileri sürüldü. Analistlerin öngörülerini de bu rapor çekmecesinin içine atalım, çoğu bu yönde. Öteki taraftan tedarikçilerin yatırımlarına ve ilerleyişe göre atılan bir önerme daha var. OLED ekranın 2018'e kaldığı fikri bir takım kaynaklar cephesinde kabul görmüştü, ama Bloomberg'in taze raporu bu fikrin tersini ele alan ve 2017'yi gösteren OLED gelişmesini ortaya çıkardı.

Karşınızda iPhone 7 Plus'ın videosu

Applied Materials adlı bir şirket ekran yapımında kullandığı ekipmanların siparişinde 4 kat artış gördü! Bu durum Apple'ın üç ana tedarikçisine yani Samsung, LG ve Foxconn'a bağlanıyor. Özetle bu üç tedarikçi ekran üretimi için vitesi yükseltmiş olabilir. Yapılan bazı yorumlarda 'ın tedarikçileri sıkıştırdığı ileri sürülüyor, kimbilir belki de böyle olabilir. Sonuç olarak kesin bir yorumda bulunmak çok zor.

Applied Material tarafından alınan siparişler, iPhone için üretilecek olan OLED ekranların, 2017'ye yetişmesini sağlayabilir. Eski bazı raporlarda OLED ekranın sadece iPhone'ları değil, diğer iOS cihazları da kapsayacağı söyleniyordu.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone'da büyük bir değişiklik olacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN