Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni 'da o tuş olmayacak!

Giriş Tarihi: 27.7.2016 11:19 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 13:09
Yeni iPhone'da o tuş olmayacak!

Yeni nesil için yayınlanan taze bir rapor var. Bu ilginç raporun detaylarına birlikte bakalım.

Japon blog sitesi yine çekici bir yayınladı. İddiaya göre , iPhone 7'de fiziksel ana ekran tuşu yerine, dokunmatik "3D Touch" özellikli tuş benimsedi. Bu dokunmatik düğme, iPhone 7'nin gövdesi ile aynı hizada olacak. Özetle düğmeden dolayı gövdede çıkıntı veya çukur olmayacak.

Haptic geri bildirim

Mac Otakara, Apple'ın iPhone 7'deki ana ekran tuşunda haptic geri bildirim kullandığını öne sürüyor. Yani kullanıcı sanki gerçek bir düğmeye basmış gibi hissedecek. Bilmeyenler için haptic'ten de kısaca bahsedersek, harekete duyarlı titreşim oluşturabilen geribildirim teknolojisi de diyebiliriz. Bu mekanik bir bilgisayar simülasyonunda sanal nesneleri oluşturmada veya kontrol etmekte de kullanılabiliyor. Son olarak Mac Otakara, Stormmedia'nın nisan ayındaki raporuna ve isimsiz tedarik zinciri kaynaklarına atıfta bulunarak, 3D Touch özellikli dokunmatik home tuşu iddiasının "Yüksek olasılıkla" doğru olduğunu belirtiyor.

Sızıntı görsellere ve maketlere bakarsak, home tuşunun çıkarılması 'nin görünümünde büyük ölçüde değişikliğe sebep olmaz. Bahsedilen dokunmatik tuşun 2017'de çıkacak olan modelinde ilk olarak kullanılacağı da söylenmişti.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone'da o tuş olmayacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN