Türkiye'nin en iyi haber sitesi

o bilgisayarlardaki açığı kapattı!

Son dönemde tüm dünyada büyük yankı bulan açıklarla uğraşan , Skylake nesil işlemcilerdeki açığını geliştirdiği bir yamayla kapattı.

Giriş Tarihi: 23.2.2018 22:18 Güncelleme Tarihi: 23.2.2018 22:20
Intel o bilgisayarlardaki açığı kapattı!

Tüm bilgisayar sistemlerini etkileyen Spectre açığı için yeni bir yama yayınlanan Intel, 2015 model ve daha yeni Skylake nesli işlemcilerinin güvenliğini sağladığını duyurdu.

Kullanıcıların yeni yamayla sistemlerini korunaklı hale getirmeleri için ise cihaz üreticilerinin Intel'den aldıkları kodu donanımlarına uygulamaları gerekecek.

Ocak ayında ayyuka çıkan Spectre ve Meltdown açıkları, tüm teknoloji şirketlerinin kendi yamalarını yayınlamasıyla daha da içinden çıkılmaz bir hal almıştı.

Güvenlik uzmanları, uygulama, işletim sistemi, kernel ve mikro mimari seviyesinde gerçekleştirilen değişimleri içeren bu yamaların, birbirleriyle çakışabildikleri ve sistemlerin istikrarını kötü yönde etkilediğini saptamıştı.

APPLE, MELTDOWN VE SPECTRE AÇIKLARINDAN DOLAYI DAVALIK OLDU

Intel tarafından üretilen Sandy Bridge gibi eski işlemci nesilleri için geliştirilen yamalar ise hâlâ beta sürecinde ve ne zaman üreticilerle paylaşılacakları henüz bilinmiyor. (Habertürk)

MELTDOWN VE SPECTRE'YE KARŞI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ NEDİR? NASIL KORUNABİLİRSİNİZ?

    BUGÜN NELER OLDU
    ARKADAŞINA GÖNDER
    Intel o bilgisayarlardaki açığı kapattı!
    * Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
    BİZE ULAŞIN