Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Series 4 incelemesi

ilk duyurulduğunda ilgiyi üstüne çekmişti, her yeni modelle birlikte akıllı saatini bir üst seviyeye yükseltti. Apple 4 ise önceki modellere göre büyük değişikliklere sahip. Peki yapılan değişiklikler kullanıma nasıl etki ediyor? Yeni saatin performansı nasıl? Tüm detaylar incelememizde...

Giriş Tarihi: 6.12.2018 17:35 Güncelleme Tarihi: 7.12.2018 09:04
Apple Watch Series 4 incelemesi

İlk olarak Apple Watch Series 4'ün tasarımından başlayalım. Cihaz önceki modellere göre %30 daha geniş ekrana sahip. Apple ekran çerçevelerini inceltmiş ve kullanım alanını daha fazla genişletmiş. Kavisli köşelere sahip yeni geniş ekranla birlikte kasa da incelmiş durumda. Yapılan bu yenilikler tasarım olarak yeni saati öne çıkartıyor. Eski Apple Watch'larda kasalar 38 ve 42 mm'di, ama 4. nesil saatte kasalar 40 ve 44 mm boyutlarında.

Saatin yeniden tasarlanan seramik arka kısmına bakınca, elektriksel kalp sensörü ve ikinci nesil optik kalp sensörü dikkat çekiyor. Yeni sensörlerle birlikte arka kısım eski cihazlara göre daha farklı görünüyor.

EKRAN DEĞİŞİKLİĞİNİN AVANTAJLARI VAR

Series 4'te Force Touch özelliği olan LTPO OLED retina ekran bulunuyor. Ekranın genişlemesiyle birlikte kullanım eskisine göre daha rahat olmuş, ayrıca bu sayede cihazla daha fazla etkileşime girebiliyorsunuz. Uygulama simgeleri, yazılar, arayüz daha büyük görünüyor ve okuması da daha kolay hale gelmiş. Ekran 1000 nit parlaklığa sahip, renkler ve kontrast gayet başarılı. Ateş, su, sıvı metal gibi bazı kadranlar var, bu kadranlar yeni Apple Watch'ta tam ekran olarak açılıyor ve ekranın genişliğini vurguluyor. Diğer saatlerde ise bu bahsettiğimiz kadranlar tam ekran açılmıyor. Yeni saate özel birkaç bilgilendirici farklı kadran tipi de var, kullanıcılar ekranda birçok detaya ulaşabiliyor.

Apple Watch Series 4'te Digital Crown da değişmiş durumda. Digital Crown'da dokunsal geri bildirim özelliği yer alıyor ve bu sayede çevirdiğiniz tıklamaya benzer bir titreşim hissediyorsunuz. Mekanik saat havası veriyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Apple Watch Series 4 incelemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN