Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın başkenti

’ın başkenti , 2 bin yıllık tarihi boyunca dünyanın en önemli finans ve kültür merkezlerinden biri oldu. Kraliyet gelenekleri ile renklenen metropol kültürü, şehrin her yıl milyonlarca turisti kendine çekmesini sağlıyor.

Giriş Tarihi: 21.3.2019 14:10 Güncelleme Tarihi: 26.3.2019 22:00
Birleşik Krallık’ın başkenti Londra

BUCKINGHAM SARAYI

Yu¨zlerce yıllık geçmişi olan ve 775 odadan oluşan bu devasa sarayda İngiliz kraliyet ailesi yaşıyor. Bu tarihi yapıyı ziyaret edip fotoğraflar çektirebilir ya da iç kısmını görmeniz için du¨zenlenen turlara katılarak sarayı daha yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.
Metro: St. James's Park Durağı

WESTMINISTER

Londra'nın en önemli simgelerinden Big Ben, Westminister Sarayı ve Londra Parlamentosu, aynı bölgede bulunuyor. 11. yu¨zyıldan bu yana varlığını su¨rdu¨ren Westminister Sarayı, sarayın saat kulesi olarak inşa edilen ve şehrin sembolu¨ haline gelen Big Ben ve hâlâ kullanılmakta olan Parlamento Binası, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor.
Metro: St. James's Park Durağı

MÜZELER

Ku¨ltu¨rel bir gezinin olmazsa olmazlarından olan mu¨zeler, Londra'da bir başka gu¨zel. Merkezi Londra'da bulunan ve du¨nyanın en meşhur mu¨zelerinden Madame Tussauds, 1753 yılında kurulan ve en eski mu¨zelerden biri olan British Museum gibi önemli mu¨zeleri mutlaka gezin.

TOWER BRIDGE

Londra Kulesi'ne (Tower of London) yakın olduğu için Tower Bridge denilen bu köpru¨, Thames Nehri u¨zerinde kurulu. 1894'ten bu yana kullanılan köpru¨nu¨n Viktoryen mimarisi ve muhteşem manzarası göru¨lmeye değer. Şehrin silu¨etini izlerken köpru¨nu¨n tarihini anlatan fotoğraf sergisini gezmeyi de ihmal etmeyin.
Metro: Tower Hill Durağı

LONDRA KULESİ

Thames Nehri kenarında bulunan bu görkemli yapı, şehrin en eski ve en çok turist çeken mekânlarından biri. 1078 yılında I. William tarafından yaptırılan "Beyaz Kule" ile bilinen bu yapı aslında birçok bina, korunma duvarı ve hendeği ile bu¨yu¨k bir komplekstir.
Metro: Tower Hill Durağı

LONDON EYE

Londra'nın en önemli simgelerinden olan London Eye isimli dev dönme dolaba binip şehrin manzarasını yukarıdan izleyebilirsiniz. Özellikle akşamları şehrin ışıl ışıl parlayan göru¨ntu¨su¨ göru¨lmeye değer.
Metro: St. James's Park Dur

Fırsat Türk Hava Yolları, Ankara'dan ve Antalya'dan da Londra'ya direkt uçuş imkanı sunuyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birleşik Krallık’ın başkenti Londra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN