Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlhamını ’dan alan tanıtım filmi yayınlandı

Giriş Tarihi: 11.10.2016 12:19 Güncelleme Tarihi: 7.10.2017 12:05
İlhamını Antalya’dan alan  tanıtım filmi yayınlandı

16-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Hugh Hudson ve Semih Kaplanoğlu’nun jüri başkanlığında düzenlenecek olan 53. Uluslararası Antalya Film i tanıtım filmi www.antalyaff.com adresinde yayınlandı.

SİNEMANIN IŞIĞI TANITIM FİLMİNDE DE Antalya'DAN YÜKSELİYOR

Geçen yıl, bir simya atölyesinde, üretimi sinemaya dair kahkahadan hüzüne tüm duyguları birleştirerek gerçekleşen Altın Portakal'ın büyüsünü izleyicilere aktaran tanıtım filmi büyük ilgi çekmiş, salonlarındaki her gösteriminden sonra seyirciden alkış almıştı. Punctum Creative Production tarafından çekilmiş olan bu filmin ardından bu yıl yine aynı ekip, bu kez de doğal bir plato olarak 'yı bu özel çalışmanın merkezine taşıdı. 20 kişilik ekibin, 6 gün boyunca çalıştığı, 30 figüranın kullanıldığı çekimlerde, klasik Antalya'nın yanında "Yaşayan, genç ve sanatla dolu" şehir tüm dinamizmi ile yansıyor. Tıpkı festivalin afişinde de kullanılan "Sinemanın Işığı Antalya'dan Yükselir" söylemine uygun olarak, tanıtım filminde de sinemanın ışığı Antalya'nın içinden yükseliyor.

SİNEMANIN IŞIĞI ANTALYA'DAN YÜKSELİR!

Festival Direktörü Elif Dağdeviren, "Tanıtım filmimizle Festival Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel'in Antalya'yı uluslararası bir sinema şehri yapmak üzere başlattığı bütün çalışmalarla beraber sinemanın ışığının Antalya'dan yükseldiğini ve yükselmeye devam edeceğini anlatmayı hedefledik. Film için bilgilendirmeyi yaparken de tüm dünyada artık marka olan Antalya görsellerinden ziyade bize, yaşayan Antalya'yı, sanatla dolu genç Antalya'yı anlatmalarını rica ettik. Sonuçta da yine alkışlara aday bir film çıktığına inanıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlhamını Antalya’dan alan tanıtım filmi yayınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN