Kuruluş Osman 1. Bölüm (20 Kasım 2019 Çarşamba) Osman Bey'den Osmanlı İmparatorluğu müjdesi izle!

21.11.2019 | 08:16

atv'nin ye dizisi Kuruluş Osman 1. Bölüm ile reytingleri altüst etti! Kuruluş Osman, 20 Kasım 2019 Çarşamba akşamı yayınlanan ilk bölümü ile milyonları ekran başına kilitledi. Kayılar ihanetin pençesine düşüyor! Burak Özçivit'in canlandırdığı Osman Bey, Osmanlı İmparatorluğu'nun müjdesini böyle verdi...

KURULUŞ OSMAN İLK BÖLÜMÜYLE ZİRVEDE... TÜM KATEGORİLERDE BİRİNCİ!

Çarşamba akşamları atv'de ekranlara gelmeye başlayan Kuruluş Osman, yayınlandığı ilk bölümüyle Tüm Kişiler' de % 15,73 izlenme oranı ve % 34,01 izlenme payı, AB Sosyal Statü'de % 13,48 izlenme oranı ve % 31,94 izlenme payı, 20+ABC1'de % 16,17 izlenme oranı ve %35,54 izlenme payı alarak 100 program arasında birinci oldu.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın ilk bölümü Türkiye ve dünyada büyük ilgiyle karşılandı.

Türkiye'de ve dünyada "Kuruluş Osman konuşuldu!

Kuruluş Osman'ın 1. Bölüm etiketi #KuruluşOsman, Twitter Türkiye Trending Topics listesinde 1. sıraya, Dünya Trending Topics listesinde ise 4. sıraya kadar yükseldi ve bölüm sonuna kadar kalmayı başardı. İzleyiciler taradından sosyal medyada övgüye boğuldu.

Dizinin ilk bölümünde Osman Bey yiğitliğiyle göz kamaştırırken, Bamsı'nın oğlu Aybars'ın ölümü ve cenazesi izleyiciyi gözyaşlarına boğdu. Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosuyla "Kuruluş Osman", Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olacağını kanıtladı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN