Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bekir Bozdağ "Sarıyıldız teröristlere yardım ediyor"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, A Haber'de gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bekir Bozdağ, yaralılara ambulans gönderilmediği yönündeki iddiaları yalanladı. Bakan Bozdağ, yaralı olduğu ileri sürülen kişilerle yapılan görüşmelerde adres vermektense HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın aranmasını istediklerini söyledi, "Yaralıları almaya giden ambulanslara ateş açıldı" dedi. Bozdağ, ayrıca Fethullah Gülen için kırmızı bülten çıkarılmayacağını, iade talebinde bulunacaklarını belirtti.

SARIYILDIZ TERÖRİSTLERE YARDIM EDİYOR
Buradaki yaralılara ulaşmak için her yol deneniyor, iddia edilen yaralılara. Varlığı kabul ediliyor, doğru olabilir, onun için ambulans gidiyor en yakın yere çağrı yapıyorlar, 'getirin yaralıları alalım' diye, ateşlerle, silahlarla karşılık veriyor. Belediye gitsin alsın deniyor, belediyenin aracı gidiyor ona da aynı şekilde cevaplar veriliyor. Hastalarla ilgili üç farklı telefon numarası veriliyor, üç farklı telefon numarası aranıyor, bu hatlardan ikisine hiç ulaşılamıyor. Bir tanesine ulaşılıyor Mehmet Yavuzeli olarak belirtilen bir kişi ile bu telefon hattından görüşme yapılıyor. Diyor ki 'yerleşim yerinin milletvekili Faysal Sarıyıldız'a sorulmasını istemiş ve bulundukları yeri söylememiştir'. Böyle bir yaralı belki yok. Ulaşılamıyor, adresi vermiyor, yaralı olduğunu söyleyen kendi evinin adresini bilmez mi? Faysal Sarıyıldız'a buradan bir şey de söyleyeceğim, Faysal Sarıyıldız bulunduğu yerde resmen şu anda teröristlere yardım, yataklık yapıyor ve orada devletin, güvenlik güçlerinin, vatandaşın aleyhine de sonuç doğurmasını sağlayacak bir takım şeyler içerisine giriyor.

GÜLEN'İN İADESİNİ İSTEYECEĞİZ

Kırmızı bülten daha ziyade adresi, yeri yurdu belli olmayanlarla ilgili işletilen bir prosedür. Ama adresi, yeri, kimliği belli olanlarla ilgili işletilen prosedür iade prosedürü onun için biz bu konuda iade prosedürünü işletmeyi planlıyoruz onun için de evrakların tercümesi konusunda çalışmalar sürüyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bekir Bozdağ "Sarıyıldız teröristlere yardım ediyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN