Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oya Aydoğan için ağlıyorlar!

Ünlü sanatçı Oya Aydoğan için Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlenen cenaze törenine katılan sevenleri, sanatçının tabutunun başında gözyaşı döktü. Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan, annesinin tabutu başında dua etti. Oya Aydoğan'ın tabutu başında Kur'an-ı Kerim okundu. Merhun Oya Aydoğan'ın sanatçı dostları gözyaşları içinde sanatçı ile paylaştıkları anıları anlattılar. Oya Aydoğan'ın yakınları ve sanatçı arkadaşları gözyaşları içinde tabutun yanından ayrılmak istemedi. Gözyaşları Oya Aydoğan için sel oldu aktı. Aydoğan tedavi gördüğü sırada ünlü sanatçıya yazdığı mektubu okurken fenalık geçiren Sevim Emre ise eşi Orhan Gencebay tarafından salondan çıkarıldı.

BİR HAFTA ÖNCE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Bir hafta önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan ve dün sabah hayatını kaybeden ünlü sanatçı Oya Aydoğan'n bugün ebediyete uğurlanıyor. Aydoğan için yakın dostları ve sevenleri tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda anma programı düzenlendi.

TABUTU BAŞINDA KUR'AN-I KERİM OKUNDU

Düzenlenen programa sanat camiasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Aydoğan'ın hayatının anlatıldığı kısa bir film gösterimiyle başlayan törende ünlü sanatçının tabutunun başında Kuran-ı Kerim okundu. Bu sırada ünlü sanatçının yakınları ve sanatçı dostları gözyaşlarına boğuldu.


"ANNEM EN İYİ KALPLİ İNSANDI"
Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğdu, gözyaşları içinde yaptığı konuşmasında, annesinin çok iyi bir insan olduğunu ifade ederek, "Tanıdığı tanımadığı herkese yargısız bakabilen, herkese yardım etmeye çalışan birisiydi. O kadar iyi kalpli bir insandı ki böyle bir annem olduğu için çok çok mutluyum öncelikle. Ona layık bir evlat olmak istiyorum. Ona hakkını ödeyebilir miyim bilmiyorum ama. Elimden ne geliyorsa yapacağım" dedi.


HALİL ERGÜN'ÜN GÖZ YAŞLARI
Oya Aydoğan'ın yakın dostlarından sanatçı Halil Ergün, gözyaşları içinden Aydoğan'ı tasvir ederek, " Mesleğine aşıktı bu ortamda var olmayı çok seviyordu. Hepimizin gideceği yer belli, orada selamlaşacağız belki bilmiyorum ama, erken gitmesi bizi kahretti doğrusu. Daha çok büyük hayalleri vardı. Nur içinde yatsın başımız sağ olsun" şeklinde konuştu.


"BEN ONA' OY OY' DERDİM"
Sanatçı Orhan Gencebay, Oya Aydoğan'a "Oy oy" diye seslendiğini ifade ederek, "Ben ona Oy Oy derdim. Ben onun ağabeyiydim o benim kardeşimdi. Ailemden birisi gibiydi. Son yıllarda haftanın hemen hemen her günü görüşürdük. Mesleğinde çok başarılı olduğu gibi insan olarak da çok iyi bir insandı herkesi severdi herkeste onu severdi" diye konuştu.


SEVİM EMRE'DEN OYA AYDOĞAN'A DUYGULANDIRAN MEKTUP
Oya Aydoğan'ın yakın arkadaşı Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre, Aydoğan hastanede iken onun için yazdığı mektubu göz yaşları içerisinde okudu. Sevim Emre, mektubun sonunda gözyaşlarına boğularak, fenalaştı. Emre, eşi Gencebay tarafından salondan çıkarıldı. Emre yazdığı mektubunda Aydoğan'a seslenerek, " Düşünüyorum da kaç yıldır oya gibi işledik dostluğumuzu, kah güldük kah ağladık. Sen hep yanımızdaydın, vefalıydın, benim can dostumdun. Bu mektup senin için inşallah iyileştiğinde sende okuyacaksın, hayat böyle işte ne olacağını asla bilemiyorum insan. Hayat yolunu acıları geride bırakıp unutarak..." ifadelerine yer verdi.


"OĞLU İÇİN KENDİ HAYATINI İKİNCİ PLANA ATARDI"
Ünlü isimlerden Safiye Soyman'da Aydoğan'ın kendisine aldığı kolyenin hikayesini gözü yaşlı anlattı, "Bana 10 sene önce aldığı kolyeyi taktım bugün. 'Sana nazar değmesin' diyerek bana bu kolyeyi almıştı. Ben bunu bugün taktım" şeklinde konuştu.

NURİ ALÇO OYA AYDOĞAN İLE İLGİL ANISINI ANLATTI
Sanatçı Nuri Alço'da Aydoğan ile ilgili anısını anlatarak, Aydoğan'ın kendisine hep neden evlenmediğini sorduğunu söyleyerek, "Biricik oğluna çok bağlıydı ki, yani onun üzerine kendi yaşantısını hayatını ikinci plana atan bir insandı. Gerçekten çok severdi oğlunu" dedi.

SON VASİYETİ BEŞİKTAŞ'TA DEFNEDİLMEKMİŞ!
Törene katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'da Aydoğan ile önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Sosyal duyarlılığı ile bizimle beraber olmuştu. Çok kötü bir tesadüf oldu. Görüştükten sonra bu rahatsızlığı yaşadı ve hayatını kaybetti. Son vasiyeti'de Beşiktaş'ta defnedilmekti, Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.

OYA AYDOĞAN'IN CENAZE NAMAZI LEVENT CAMİİ'İNDE KILINDI!
Aydoğan'ın cenazesi buradaki törenin ardından ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınmak üzere Levent Camii'ne götürüldü.

OYA AYDOĞAN ULUS MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLECEK!

Aydoğan'ın cenazesi ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazıyla Ulus Mezarlığı'na defnedilecek.

PATATES KIZARTMASI YERKEN FENALAŞTI
Evinde patates kızarması yerken fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede dün sabah saatlerinde hayatını kaybeden 59 yaşındaki Oya Aydoğan'ın cenaesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen tören ardından Levent Afet Yolal Cami'ne getirildi.

YAKINLARI VE DOSTLARI TABUTUNUN BAŞINDA BEKLEDİ!

Ünlü sanatçının cami avlusuna getirilen tabutunun başında yakınları ve sanatçı dostları bekledi.

BÜLENT ERSOY, MÜJDE AR, KEREM ALIŞIK, NURİ ALÇO, GÖKHAN GÜNEY AHU TUĞBA, ORHAN GENCEBAY, SEVİM EMRE VE ÇOK SAYIDA SANATÇI KATILDI!

Bülent Ersoy, Müjde Ar, Kerem Alışık, Emrah, Nuri Alço, Gökhan Güney, Ahu Tuğba Orhan Gencebay, eşi Sevim Emre, Halil Ergün'ün yanı sıra çok sayıda sanatçı ve yakının katıldığı cenaze töreninde avlu hınca hınç doldu.

ULUS MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLECEK!

Aydoğan, ikindi namazını müteakip Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra vasiyeti olan Ulus Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Oya Aydoğan için ağlıyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN