Robert Amsterdam Paralel Yapı'yı anlattı

Türkiye’nin paralel yapıyla mücadelesi kapsamında, Amerika’da çalışmalar yürüten Amsterdam & LLP Partners hukuk şirketi yetkilisi, Robert Amsterdam A Haber'e önemli açıklamalarda bulundu. Paralel Yapı’nın gerçeklikten uzak bir örgüt olduğunu vurgulayan Amsterdam, "Daha önce hiç böyle bir örgüt görmedim" dedi.

''HAYATIMDA BÖYLE ÖRGÜT GÖRMEDİM''
Şu kadarını söyleyebilirim, özellikle bir çok siyasi vaka ile bir çok yerde çalışmış biri olarak Rusya'dan Tayland'a, Afrika'dan Amerika'ya kadar bir çok yerde çalışmış biri olarak hiç böyle bir örgüt görmedim . Böyle bir ölçekte hiçbir hesap sorgulanabilirliği olmayan başka hiçbir örgüt görmedim. Bu örgüt zaman vasıtasıyla sürekli basın özgürlüğünden, ifade özgürlüğünden bahsediyorlar ancak bunlar o kadar uzaklar ki temel şeffaflık ve insan hakları şartlarından o kadar uzaklar ki bunu akıl alacak gibi değil.
''ÖRGÜT KENDİSİNİ GİZLİYOR''
ABD'nin içinde bu hareket çok iyi tanınmıyor, bu örgüt çok iyi tanınmıyor ve kendilerini de aslında biraz gizliyorlar. Yüzden fazla okullarının web siteleri ile tanıtıyorlar ancak bu okulların çoğu kendini Gülen okulu olarak tanıtmıyor. Bu yüzdende bu içinde bulundukları toplumun üyeleri bu örgütün ne olduğundan bihaberler. Bunun la ilgili çok fazla haber yayınlanıyor, sadece kongrenin yaptığı araştırma, soruşturmaların haricinde bir takım çok kuşkulu bağışlar var. Bunların da çok kitlesel bir şekilde H1-B1 vizelerini kullandıklarını görüyoruz.
''YURT DIŞINDA DA ETKİLİLER''
Türk öğretmenleri ABD'ye getirmek için bunları kullanıyorlar. Öğretmen olduğu iddia edilen kişiler getiriliyor, ancak bunların nitelikli olmadığı, fen ya da matematik öğretmek için Türkiye'den getirildiğini görüyoruz ki maalesef ABD'de bu konuda birçok işsiz öğretmen varken. Böylece paranın bir kısmı Pensilvanya'ya geri gönderiliyor ki bu örgütün lideri de oradan faaliyetlerini sürdürüyor zaten. Yani ABD'de bu örgüt ABD vergi mükelleflerinin parasını almış oluyor. Burada çok ciddi şekilde destek var bu okullar için bu da tabi bir takım soru işaretleri oluşturuyor.
''PARALEL YAPI BÜYÜK BİR ÖRGÜT''
Hepimizin bunun ne kadar büyük bir örgüt olduğunu anlamamız lazım. Bu yani örgüttün hakikatten gerçekten çok uzakta, şeffaflıktan çok uzak bir örgüt. Görünüşe bakılırsa siyasi motivasyonları var yani sadece Türkiye'de değil, gizli bağışlar, ciddi para hareketleri, transferler… Peki, tüm bu Türk vatandaşlarını ülkeden çıkarmanın sebepleri ne, acaba gerçekten neyi başarmaya çalışıyorlar.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Robert Amsterdam Paralel Yapı'yı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN