Türkiye'nin en iyi haber sitesi
BÜLENT CANKURT

Suzan Sabancı Dinçer’in 28 yıllık evliliği bitiyor

Bugün size, iş dünyası ve sosyeteyi şoke edecek bir haberim var! Sabancı Ailesi'nin üyesi ve Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer boşanıyor. Evet, yanlış okumadınız. Suzan Sabancı Dinçer ile 28 yıldır aynı yastığa baş koyduğu Sabancı Holding'in Gıda ve Perakendecilik Grup Başkanı olan eşi Haluk Dinçer'in boşanmak için mahkemeye başvurduğunu öğrendim.Ancak inanamadım ve teyit etmek için iki tarafı da aradım; doğruymuş... Suzan Hanım, "Evet doğru. 28 yıllık sevgi ve saygıyla dolu, renkli bir evlilik yaşantımızın ardından, iyi düşünerek, çocuklarımızla da istişare ederek bu birlikteliği sonlandırma kararı aldık" dedi. Haluk Bey de, "Bundan sonraki süreçte, çekirdek ailemizin birliğini koruma kararlılığımızı sürdüreceğiz. İkimizin birbirine olan bağlılığını en iyi arkadaş olarak sürdürmenin, en sağlıklı yol olacağını düşünüyoruz" dedi. Bu sözlerin ardından söyleyebileceğim tek şey; boşanmalarını istemezdim ama boşanılacaksa da işte böyle olmalı... Allah yollarını açık etsin.Suzan Sabancı-Haluk Dinçer çiftinin, mahkemeye anlaşmalı olarak başvurdukları için tek celsede boşanacaklarını düşünüyorum.

Haluk Dinçer'in, boşanmanın ardından Sabancı Holding Gıda ve Perakendecilik Grup Başkanı görevini sürdüreceğini öğrendim.

28 yılın ardından boşanmaya karar veren Dinçer çiftinin, 27 yaşında Haluk Akay adlı bir oğulları ve 25 yaşında Ceyda adlı bir kızları var.

PRENS EDWARD ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Geçen hafta İstanbul'a geleceğini yazdığım Kraliçe II. Elizabeth'in oğlu, Birleşik Krallık Edinburgh Dükü Prens Edward, Uluslararası Gençlik Ödülü-Türkiye katılımcısı tarihi Kabataş Erkek Lisesi'ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinasyonunda düzenlenen ödül programının Türkiye'deki 20. yılını kutlamak için gelen Prens Edward, gençlerle samimi sohbetler gerçekleştirdi. Öğrenciler, bir prens ile sohbet ettikleri için hem çok heyecanlandılar hem de çok mutlu oldular.

VALİ GARANTİ VERDİ!
Bu yıl 7. kez düzenlenecek Adana Lezzet Festivali için geri sayım başladı. Adana Valiliği himayesinde, 6-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival için İstanbul'da tanıtım toplantısı düzenlendi.Toplantıya ev sahipliği yapan Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, "Adana'ya gelin, gözünüz şenlensin, gönlünüz doysun. Damak çatlatan lezzetleri ile bedeniniz ve ruhunuz doysun. Onun garantisini veriyorum" dedi. Unutulmaz bir lezzet şöleni yaşamak isterseniz kaçırmayın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA