MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Obama, esrar ve bizim oyuncular

Dün bir gazetede ABD Başkanı Obama'nın gençliğinde esrarı denediğini ve alkolden daha zararlı bulmadığını açıklamasıyla ilgili haberi hayretle okudum.
ABD'nin bazı eyaletlerinde esrar kullanımı serbest bırakıldı ve Obama'nın açıklamasından sonra sayının artacağı konuşuluyor. Dünyada da trend bu yönde; birçok ülke, sigaraya yasak üstüne yasak koyarken esrarı serbest bırakıyor.
Gazetede sayfayı çevirdim... Aralarında Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu ve Sarp Apak'ın da bulunduğu birçok ünlü oyuncuya, uyuşturucu madde temin etmek ve bulundurmak suçlarından beş ile 15 yıl arasında hapis cezası talep edildiğini okudum.
İki farklı dünya, iki farklı haber.
Günaydın ve İmirzalıoğlu'nun Hollywood'lu meslektaşları; röportajlarında, esrar kullandıklarını gençlik macerası tadında anlatıyorlar.
Ve bu açıklamalar kamuoyunda hoşnutsuzluk yaratmıyor, talk-show'larda geyiği yapılıyor.

UYUŞTURUCU YASALARI
Elbette her ülkenin değer yargıları, kanunları farklı. Bazı ülkelerde uyuşturucu kullanmanın cezası idam mesela.
Belki de asıl tartışılması gereken; bizim uyuşturucuyla mücadele kanunlarımız. Örneğin; bir oyuncu, torbacısından bir miktar esrar ya da uyuşturucu madde aldı ve birkaç arkadaşını evine çağırdı. Beraber içtiler; hop ev sahibi uyuşturucu temin etmekten ve uyuşturucu kullanımına yataklık yapmaktan cezayı yiyor!
Bunun gibi daha çok örnek var...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN