17 Ağustos 2017, Perşembe
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Akabe Gençlik Platformu'ndan kısa film senaryo yarışması

Giriş Saati28.03.2015 16.03 Güncelleme28.03.2015 16.03
A+ A-

Akabe Gençlik Platformu, ‘İnfak’ temalı kısa film senaryo yarışması düzenliyor.

İnfak temalı senaryoların kabul edileceği yarışma ile dayanışma, fedakârlık, merhamet, yardımseverlik ve yetimleri gözetmek konularında farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

Yarışmanın son başvuru tarihi 26 Nisan. Ödül töreni ise Mayıs'ta yapılacak.

DİKKAT ÇEKİCİ ÖDÜLLER

İlk üç senaryonun filminin çekilmesine ek olarak:

1. 5000tl,
2. 3000tl,
3. 2000tl ödül kazanacak.

ZENGİN JÜRİ KADROSU

Yarışmanın jürisi sinema, televizyon ve edebiyat dünyasının önemli isimlerinden oluşuyor. Yönetmenler Mesut Uçakan, Gökhan Yorgancıgil ve Faysal Soysal'ın yanı sıra, yazarlar Yıldız Ramazanoğlu, Gülcan Tezcan, Yeşim Tonbaz, Zeki Bulduk ile oyuncu-yönetmen Ali Akdal, senarist oyuncu Emrah Kaman, senarist Murat Kaman, oyuncular Sinan Albayrak ve İsmail Hakkı Ürün, yazar-yönetmen Abdulhamit Güler, gazeteci-yazar Bünyamin Yılmaz, Hilal TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Sarıhan ve Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya jüriyi oluşturacak.
Yarışma duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

"İnsanlığın doğru bir infak tasavvuruna ihtiyacı her gün biraz daha artıyor. Tebessümün, fedakarlığın, azı paylaşmanın, alan elin yanında veren elin de değer kazandığının anlaşılması gerekiyor. Dayanışmayı, fedakarlığı, merhameti yardımseverliği, yetimi gözetmeyi anlat. İnfakı anlat, filme dönüşsün, farkındalık yarat, ödüller kazan."

Detaylı bilgi ve başvuru için yarışmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz:
www.kisasenaryo.com

Güncel gelişmeler ve paylaşımlar için:
www.facebook.com/GenclikAkabe
www.twitter.com/AkabeGenclik

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.