Devlet 21 bin kişiyi arıyor

Konya'da SGK'nın emzirme yardımları, tıbbi malzeme, ilaç, yolluk ve diş ödemesi gibi birçok kalemde yaptığı ödemeden bilgisi olmayan 21 bin kişinin yaklaşık 3,5 milyon liralık alacağı bulunuyor.

Giriş Tarihi: 28.2.2013 15:46 Güncelleme Tarihi: 28.2.2013 15:48
Konya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Cem Dinç, düzenlediği basın toplantısında, yaptıkları çalışmalar sonucunda birçok vatandaşın kendilerinden alacağı bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Yaptıkları incelemelerde, 2009 yılından beri hak sahiplerinin bu ödemeleri almadığının belirlendiğini belirten Dinç, ''Rapor paraları, emzirme yardımları, cenaze, tıbbi malzeme ödemeleri, ilaç ödemeleri, yolluk, diş ödemeleri, gelirden red ve iade primlerimiz var. Bunları vatandaşlarımıza ödüyoruz'' dedi.

Söz konusu ödemelerin 6 ay içerisinde hak sahiplerince alınmadığı takdirde bu paraların SGK'ya iade edildiğine dikkati çeken Dinç, ''Yaklaşık 21 bin kişinin, bizden 3,5 milyon lira alacağı var. Vatandaşlarımız bizden bu alacaklarını talep etsin, biz de bu ödemeleri yapalım. Bu rakamları Türkiye'ye oranladığınız zaman vatandaşlarımızın bizden ciddi bir alacağı oluyor'' diye konuştu.

Dinç, Konya'da SGK'dan 10 lira ile 35 bin lira arasında değişen miktarda alacağı olan hak sahiplerinin bulunduğunu vurguladı.


İNTERNETTE İLAN EDİLECEK

Kurumdan alacağı olan vatandaşların isimleri, TC kimlik numaralarının son 4 hanesi ile başvuru talep formunun www.konyasgk.gov.tr internet adresinden bildirileceğini aktaran Dinç, şunları kaydetti:

''Vatandaşlarımız, talep formunu doldurup bize başvuracaklar. Biz de işlemlerini tamamladıktan sonra en yakın Ziraat Bankası şubesine yönlendireceğiz. İlçelerdeki vatandaşlarımız da merkez müdürlüklerimize başvurabilecekler. Bu taleplerin bize gelmesi gerekiyor. Biz de bu talepler üzerine ödemelerini yapacağız. Daha çok emzirme yardımlarının alınmadığını görüyoruz. Bu rakamların çoğunu ise yurt dışı borçlanması yapıp da geri ödemesini almayan vatandaşlar oluşturuyor. Hep ceza kesen, pirim toplayan kurum değil, alacağı da vereceği de sabit bir kurumuz. Vatandaşlarımızın bizden alacağı kalmasın.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet 21 bin kişiyi arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN