Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olimpiyat finansı canlandırır

Giriş Tarihi: 30.3.2013

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil 2020 Olimpiyatları'na aday olan İstanbul'un büyük bir fırsat yakaladığını söyledi. Binbaşgil, "Başarımız olimpiyatla taçlanacak. Bu, Finans Merkezi'nin de önünü açar" dedi

Uzun yıllardır olimpiyatlara ev sahipliği yapmak için çalışmalar yürüten İstanbul, 2020'deki organizasyonun en iddialı adaylarından biri. Türkiye'deki ekonomi ve siyasi istikrar mali krizler yaşayan diğer aday ülkelere göre İstanbul'u ön plana çıkarıyor. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, yedi tepeli şehrin olimpiyat adaylığı sürecini ve İstanbul 2020 projesi kesinleşirse önünde açılacak fırsatları Eko Spor'a değerlendirdi. Binbaşgil'e göre 2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahibi olması durumunda İstanbul'un önünde büyük bir fırsat penceresi açılacak. Binbaşgil, "Son yıllarda ekonomi ve diğer alanlarda gösterdiğimiz başarı, İstanbul'un 'olimpiyat kenti' olmasıyla taçlanacak. Önümüzdeki dönemde başka büyük etkinliklere ev sahipliği için de en güçlü adaylardan biri olmamıza katkı sağlayacak" dedi.

İTİBARIMIZ ARTAR
İstanbul 2020 çalışmalarının sponsorlarından biri olarak Akbank'ın planları nedir?
İstanbul, bu büyük organizasyon için en uygun kent. Sürece tüm sponsorlarla birlikte eşit seviyede maddi destek veriyoruz. Ayrıca belirli komitelerin çalışmalarına da destek oluyoruz. Yurtdışında önemli bağlantılarımız var. Bu imkânlarımızı kullanacağız.
Ev sahipliği İstanbul'a ne kazandırır?
Olimpiyatların ülke ve şehirlere kazandırdığı itibar paha biçilemez. Ayrıca yatırımları ve ticareti ciddi anlamda artırdığı da bir gerçek. 2020 gerçekleşirse bu, İstanbul Finans Merkezi projesine de önemli destek sağlayacaktır.

OLİMPİYAT RUHUNA İSTANBUL YAKIŞIR
Hakan Binbaşgil, Türkiye'nin olimpiyatın güçlü bir adayı olmasının bile dönüşümün göstergesi olduğunu belirtti. Binbaşgil, "Bu iddia Türkiye algısının gücüne işaret ediyor. Aslında kentsel dönüşüm ve ekonominin kazandığı ivme İstanbul'u şimdiden 'olimpiyat kenti' olmaya hazır hale getirdi. İstanbul, bu büyük organizasyon için en uygun kent. Sporla yatıp kalkan bir ulusuz. Olimpiyat'ın, İstanbul'da spora aşık bir seyirci grubu önünde yapılması olimpiyat ruhuna yakışacak" dedi.

Sporla ilgili proje bakıyor
Akbank'ı ileride bir spor branşıyla özdeşleşmiş olarak görecek miyiz? Takımlara sponsorluk gibi bir projeniz var mı?
Spordaki başarılar ülke itibarının yükselmesine önemli katkılar sağlıyor. Gençleri disiplinli çalışmaya ve daha iyiyi başarmaya teşvik ediyor. Banka olarak neler yapılabileceğine yönelik çalışıyoruz. Ancak şu anda Türkiye ya da yurtdışında bir takıma sponsor olmak gibi bir stratejimiz bulunmuyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpiyat finansı canlandırır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN