Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barış torbasından 2 sürpriz

1- Az gelişmiş bazı illerde işverenlere 6 puana kadar ilave sigorta prim desteği sağlanacak. 2-Yurtdışına Türk işçi götüren müteahhide devlet 5 puanlık prim desteği verecek

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Varlık Barışı'yla ilgili hazırlanıp Meclis'e gönderilen "torba yasa"dan sürpriz çıktı. İşverenlerin uzun zamandır beklediği ikinci istihdam teşviki paketle birlikte geldi. Buna göre Bakanlar Kurulu, sosyo-ekonomik gelişmişlik durumuna göre bazı illerde işverenlere 6 puana kadar ilave prim desteği sağlayacak. Halen mevcut işletmelerin 5 puanlık sigorta prim yükünü devlet karşılıyor.

DOKTORLARA EK ÜCRET

Yurtdışına Türk işçi götüren müteahhitlere de işçi başına 5 puanlık sigorta prim desteği verilecek. Yatırım programına 23 Haziran 1997'den önce alınıp planlama aşamasına geçen, ihalesi yapılan ve işletmeye başlamış projeler "çevresel etki değerlendirme" kapsamı dışında tutulacak. 18 yaşından küçükler hiçbir şart aranmadan sağlık yardımı alacak. Türkiye'ye eğitim için gelen her kademedeki yabancı öğrenci, genel sağlık sigortalısı olabilecek. Üniversitelerdeki mesaisi dışında hasta bakan hocaların alacağı ek ücreti ise Bakanlar Kurulu belirleyecek. Ek ücret, tek seferde bir asgari ücreti geçemeyecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barış torbasından 2 sürpriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN