Ziraat'ten 'takip' kampanyası

Ziraat Bankası, borcunu ödeyemeyip yasal takibe düşen kredi müşterilerine özel ödeme kolaylığı planı hazırladı

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Ziraat Bankası'ndan borcunu ödeyemediği için yasal takibe düşen kredi müşterilerine müjde geldi. Bu müşterileri için ödeme kolaylığı planı hazırlayan banka, borç tutarının nakden ve tek seferde ödenebileceği gibi, taksitlere de bölünebileceği ve faiz borcundan değişen oranlarda indirim yapılacağını bildirdi.

31 ARALIK 2011 İTİBARIYLA

Bankadan yapılan açıklamada, "Borçlarını vadesinde ve/veya ödenmesi gereken tarihte ödemediği için bankacılık mevzuatı uyarınca 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla kredileri takip hesaplarına intikal ettirilen müşterilerine gecikme faizi uygulanması gerekirken, sunulan kolaylık kapsamında gecikme faizi uygulanmadığı gibi, birikmiş sözleşme faizinden de indirim yapılmak suretiyle borcun hesaplanmasının öngörüldüğü" belirtildi.

İMKÂNLAR GENİŞLETİLDİ

Banka, borcunu tek seferde ödeme imkânı bulunmayanlara, indirimli yöntemlerle hesaplanan güncel borcu kısmen peşin kısmen de taksitlendirerek ödeme imkânı sağladı. Yapılan açıklamada, uygulama kapsamına giren borçlular veya borçla ilgililerin (kefil, garantör, ipotek borçlusu, borcu ödemek isteyen üçüncü kişiler) 31 Aralık 2013'e kadar Ziraat Bankası şubelerine müracaatta bulunup peşinat tutarlarını ya da tek seferde ödenmesi gereken tutarları ödeyerek, borçlarını indirimli olarak yeniden yapılandırabilecekleri belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ten 'takip' kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN